Makedonske kadetkinje osvojile EP B divizije u Litvaniji! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Makedonske kadetkinje osvojile EP B divizije u Litvaniji!

Makedonske kadetkinje osvojile EP B divizije u Litvaniji!

Ženska kadetska reprezentacija Makedonije ostvarila je veliki uspeh osvajanjem Evropskog prvenstva B divizije u litvanskoj Klaipedi. I bez suspendovanog selektora Savevskog, koji je dobio crveni karton u prethodnom meču, balkanska selekcija uspela je da u finalu savlada Island 27:26 (12:12).

Makedonke su konstantno vodile golom ili dva razlike u drugom poluvremenu, a pobedu su obezbedile dva minuta pre kraja, kada je nezaustavljiva Teodora Dukovska pogodila za 26:23.

Dukovska je utakmicu završila sa 11 golova iz 14 pokušaja. Rizoska je dala sedam golova, a Koceva pet, dok su se u redovima Islanđanki više od ostalih istakle Agustsdotir, Eliasdotir i Torkelsdotir sa po četiri pogotka.

Ovim uspehom, Makedonija je obezbedila plasman na naredno Evropsko prvenstvo za kadetkinje u najjačoj, A diviziji.