MARKOV: Ovo može samo prava ekipa; GOJKOVIĆ: Željna sam rukometa! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet MARKOV: Ovo može samo prava ekipa; GOJKOVIĆ: Željna sam rukometa! (Video)

MARKOV: Ovo može samo prava ekipa; GOJKOVIĆ: Željna sam rukometa! (Video)

Treći put u istoriji, nakon 1993. i 2014. godine, ŽORK Jagodina osvojila je Kup Srbije za dame, nakon što je u finalu lako porazila Naisu 32:24. Aktuelne šampionke su pitanje pobednika rešila vrhunskom partijom u drugom poluvremenu, nakon egal igre i rezultata u prvih 30 minuta.

Kao i pomenute 2014, Jagodinke je sa klupe predvodio trener Dragan Markov, čovek za čije se ime vezuju veliki uspesi ovog kluba

Rezultat je ubedljiviji od realne razlike u odnosu snaga na terenu, ali eto, uspeli smo nekako da u drugom poluvremenu slomimo odličnu Naisu, kojoj čestitam na finalu, čestitam svima u našem klubu, bilo je jako teško posle ove pauze spremiti ekipu. Devojkama svaka čast, bilo je jako teško i njima, uspele su sa puno problema u igri da se izdignu, a to može samo prava ekipa. Devojkama skidam kapu – rekao je Dragan Markov nakon pobede u finalu.

Za najbolju rukometašicu finalnog turnira proglašena je Jelena Gojković.

I najbolji golman turnira dolazi iz radova pobednika Jagodine – Jelena Đurašinović.