Naisa preko Bora do finala Kupa sa Jagodinom - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Naisa preko Bora do finala Kupa sa Jagodinom

Naisa preko Bora do finala Kupa sa Jagodinom

Rukometašice niške Naise boriće se za pehar Kupa Srbije 2019/2020 sa Jagodinom u nedelju od 14.30 časova uz direktan prenos na RTS. Izabranice trenera Svetislava Belog Jovanovića savladale su ekipu Bora 22:16 (9:9) u drugom polufinalnom meču završnog turnira u zrenjaninskoj „Kristalnoj dvorani“.

ŽRK NAISA – BOR RTB 22:16 (9:9)
ŽRK NAISA: Petković 2, Đurović, Radović 3, Stojanovska 4, Petković M, Petković T, Petković Mag 1, Ivanović, Stankovski 1, Stamenković 1, Nikolić 4, Filipović 1, Sukur 1, Tasić 3, Mitić, Gakidova 1
BOR RTB: Pucijić, Jonović, Petrović, Lilić, Bogdanović, Stanković 3, Petrović, Simonović 3, Korać, Petrović 1, Sujić 5, Ilić, Sofkovska, Marković 3, Ristić, Nikolić 1
SEMAFOR: 1:3 (6.) 4:3 (10.) 5:5 (14.) 6:7 (22.) 8:7 (16.) 12:9 (34.) 17:12 (46.) 20:15 (55.)

Motivisana mlada ekipa Bora odlično je otvorila meč. Rastrčana levoruka Isidora Sujić dovela je svoj tim u vođstvo 3:1 posle šest minuta igre. Favoritkinje iz Niša nisu uspele da u prvom poluvremenu odnesu prevagu, ponajviše zahvaljujući raspoloženom golmanu iz Bora, sedamnaestogodišnjoj Tijani Ilić, koja je do odlaska na pauzu odbranila čak pet sedmeraca.

U drugom delu iskusnija i kvalitetnija ekipa iz Niša uspela je da stavi utakmicu pod kontrolu. Tasić, Radović uz seriju odbrana Petković odvele su svoj tim do 17:12 u 46. minutu…

Stvarno sam zadovoljan s obzirom na odnos u kvalitetu između nas i ekipe Naise. Devojke su u prvom delu igrale sasvim dobro i bile potpuno ravnopravan protivnik. U drugom poluvremenu Naisa je dodala gas. Došao je do izražaja kvalitet Naise. Naša mladost je malo pala i bila ponesena tim prvim poluvremenom. Naisi čestitam od sveg srca na pobedi koja nije dolazila u pitanje, a mojim devojkama želim da nastavimo tako da se borimo i u prvenstvu – rekao je Zoran Barbulović.

Trener Naise, Svetislav Beli Jovanović:

• Bila je ovo očekivana pobeda. Ekipu Bora smo mnogo ubedljivije savladali u prijateljskom meču. Pokušao sam da malo odmorim ekipu za finale gde nas očekuje Jagodina koja je po meni kvalitetnija ekipa sa više igračica u rotaciji. Kup je otvoreno takmičenje, daćemo sve od sebe da osvojimo peti Kup. Nije me iznenadio rezultat prvog polufinala. Spremao sam ekipu za finale sa Jagodinom.