Nirnberg potvrdio kvalitet! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Nirnberg potvrdio kvalitet!

Nirnberg potvrdio kvalitet!

Na otvaranju nove faze LŠ ekipa Nürnberga je na svom terenu podelila bodove sa Oltchimom rezultatom 28-28(15-15). Nürnberg sada više nikome nije iznenadjenje, već vruće gostovanje gde se teško ili nikako dolazi do bodova. Osetili su to već Zvezda, Krim i Savehof, a sada je na red došao i Oltchim.

U prvom poluvremenu rezultatska klackalica je uglavnom bila na strani domaćih, ali ni jedna ekipa nije došla do više od dva gola prednosti. U drugom delu Rumunke golovima Galce i Bese odlaze na +4 kod 16-20, ali Nemice ubrzo hvataju priključak i kreće igra gol za gol. Oltchim je u poslednji minut ušao sa golom prednosti koji je postigla mlada Tacalie, ali je Nürnberg preko Rösler u poslednjim sekundama došao do boda. U ovako izjednačenoj utakmici podela bodova je verovatno i najpravedniji ishod. Najviše golova u nemačkoj ekipi su posltigle Šimakova 7, Rösler 5 i Wohlbold 4, a kod Rumunki Bese i Stanca po 7, Mairosu 5 i Meier 4.