Ništa od iznenađenja u Jagodini, Norvežanke prejake za srpskog šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Ništa od iznenađenja u Jagodini, Norvežanke prejake za srpskog šampiona

Ništa od iznenađenja u Jagodini, Norvežanke prejake za srpskog šampiona

Rukometašice Jagodine nisu uspele da eliminišu Tertnes i naprave iznenađenje na startu kvalifikacija za grupnu fazu EHF Lige Evrope za dame. Nakon solidnih minus tri u Norveškoj (29:26), srpske šampionke su ubedljivo poražene na svom terenu, 16:24 (6:12).

Ne računajući početnih 2:0, Jagodinke su čitavim tokom meča bila u zaostatku. Norvežanke su granitnom odbranom rešile pitanje ukupnog pobednika već u prvom poluvremenu, tokom kojeg su primile svega šest golova, i istom tolikom razlikom otišle na odmor.

Već tada je bilo jasno da izabranice Dragana Markova čeka nemoguća misija u nastavku, a i da će poraz biti neizbežan, nagovešteno je u 42. minutu, kada je na semaforu pisalo 10:18.

JAGODINA-TERTNES 16:24 (6:12)

JAGODINA: Petkovska 9 odbrana, Kostić – Šukur 4, Radović 4, Bojičić 2, Janjić 1, Ćorović 1, Majkić 1, Lovrić 1, Gojković 2, Adžić, Pejović

TERTNES: Skogstrand 8 odbrana, Lien 4 odbrane – Kjelholdt 6, Skindlo 5, Gald 4, Holtet 3, Knutsen 2, Larsen 2, Fantoft 1, Auberg, Hilbi 1, Skarstein, Moen