Norveška prejaka za "Lavice" u punoj Bemax areni - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Norveška prejaka za „Lavice“ u punoj Bemax areni

Norveška prejaka za „Lavice“ u punoj Bemax areni

Crnogorke nisu mogle do iznenađenja protiv aktuelnog šampiona Evrope i sveta – Norveška je slavila 27:32 (15:16) u okviru trećeg kola EHF Euro kupa i zadržala maksimalan učinak u takmičenju u kojem, uz prvaka Starog kontinenta nastupaju tri domaćina novembarskog Evropskog prvenstva.

„Lavice“ su u sjajno ispunjenoj „Bemax areni“ doživele prvi poraz nakon što su u oktobru prošle godine dva puta pobedile Makedoniju.

Izabranice Bojane Popović su bile potpuno ravnopravne do sredine drugog poluvremena, u par navrata su imale i minimalno vođstvo, međutim, kvalitet je ipak došao do izražaja. Presudila je serija Skandinavki 5:0 za nedostižnih sedam golova prednosti (26:19) u 47. minutu.

Jovanka Radičević je bila najefikasnija u domaćem sa devet golova, dok je sjajno veče imala i povratnica u nacionalni tim Marta Batinović koja je upisala 15 odbrana.

Po četiri gola postigle su Đurđina Malović, Milena Raičević i Ivona Pavićević, Tatjana Brnović je tri puta zatresla protivničku mrežu, a u strelce su se još upisale Dijana Mugoša, Tanja Ašanin i Itana Grbić.

Novi duel istih rivala na programu je u subotu u Larviku.

CRNA GORA – NORVEŠKA 27:32 (15:16)

Crna Gora: Rajčić, Kadović, BATINOVIĆ (15 odbrana), RADIČEVIĆ 9 (5), Pletikosić, Mugoša 1, Ujkić, Ašanin 1, MALOVIĆ 4, Ćorović, Premović, Brnović 3, RAIČEVIĆ 4 (3), PAVIĆEVIĆ 4, GRBIĆ 1, VUKČEVIĆ.

Norveška: Pedersen, GRANLUND (četiri odbrane), Davidsen (pet odbrana i sedmerac), Reistad 2, Arncen 2, KRISTIJANSEN, MERK 3 (2), OFTEDAL 3, LARSEN-AUNE 2, DALE-BRATSET 8, Ingstad 3, Heve 1, Hegdal 1, Herem 6, SOLBERG-ISAKSEN, Ordal 1.

Sedmerci: Crna Gora 9 (8), Norveška 2 (2). Isključenja: Crna Gora 4, Norveška 2 minuta.