Norvežanke se "upalile"! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Norvežanke se "upalile"!

Norvežanke se "upalile"!

U Ohridu je odigrano drugo kolo u grupi "B". Selekcija Španije savladala je komšinice iz Portugala 29:24 (12:13). Iako su na poluvremenu gubile sa golom razlike, Španjolke, koje su u prvom kolu otkinule bod Norveškoj, uspele su da prelome meč od 53. minuta, kada su sa 24:23 napravile seriju od 4:0. Najefikasnije u redovima pobednica, bile su Mangue i Pinedo sa sedam, dok je Aleksandrina Barbosa postigla čak 11 u dresu Portugala.

U drugom meču u ohridskoj "Biljani", Norvežanke su se probudile i do nogu potukle Ukrajinu 33:20 (16:8), verovatno i najozbiljniju ekipu u grupi. U ekipi Marit Brevik, niko se nije preterano izdvojio golgeterskim učinkom (Larsen 7 – Johansen 5), dok su čast Ukrajinki spašavale Pidpalova sa pet i golmanka Timošenka sa 11 odbrana.

Norveška 2 – 3