ORAN 2022: Srpkinje slomile Makedoniju u poslednjih 15 minuta - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet ORAN 2022: Srpkinje slomile Makedoniju u poslednjih 15 minuta

ORAN 2022: Srpkinje slomile Makedoniju u poslednjih 15 minuta

Rukometašice Srbije zabeležile su i drugu pobedu na Mediteranskim igrama u Oranu. U okviru 2. kola grupe B, savladale su selekciju Makedonije 26:18 (10:8) i obezbedile prvo mesto na tabeli sa osvojena četiri boda. Utakmicu 3. kola Srbija igra u subotu, 2. jula od 13:00 časova protiv selekcije Turske, dok se Makedonke istog dana od 15.15 sastaju sa Portugalom.

MAKEDONIJA – SRBIJA 18:26 (8:10)

MAKEDONIJA: Čurlinovska, Jovanovska, Kolovska, Đatevska, M. Jankulovska, Dukoska 5, A. Jankulovska, Koceva, Minovska 1, Kiprijanovska 5, Sedloska 3, Arsenievska 3, Rizoska, Stefanovska, Koceva, Mladenovska 1

SRBIJA: Simić, Đurašinović, Radević 1, Mijailović, Ćetković 2, Obrenović 1, Vukajlović 5, Inđić, Sukur, Bogunović 1, Jovanović, Nuković 2, Veličković 1, Jovović 8, Tabak 2, Bojičić 3

Srbija se prvi put odvojila u finišu prvog dela kada je povela sa 10:6, ali je Makeodnija početkom nastavka izjednačila na 10:10. Do sredine drugog dela igre se igralo gol za gol, a onda su izabranice Uroša Bregara fantastičnom serijom od 8:0 slomile otpor Makedonki i povele sa 24:16 u 53. minutu.

TABELA

1. SRBIJA  4
  2. PORTUGAL  2
  3. TURSKA  2
  4. MAKEDONIJA 0

SELEKTOR UROŠ BREGAR

• Još jedna teška utakmica je iza nas. Čestitao bih igračicama na velikoj borbi. U prvom poluvremenu smo imali četiri gola razlike i šteta je što se dogodio pad u igri, tako da su Makedonke došle na rezultat 10:10. U nastavku smo dobro odigrali odbranu, našli rešenje na njihovu igru 5:1 i na kraju zasluženo pobedili.

JOVANA JOVOVIĆ

• Bila je ovo pre svega jedna teška i zahtevna utakmica protiv Severne Makedonije. Ova utakmica je za nas bila jedan psihički test nakon jučerašnje pobede nad Portugalom, teške utakmice i pobede jednim golom razlike. Danas smo odigrale dobru utakmicu, čvrstu odbranu. U prvom poluvremenu smo imali malo problema sa realizacijom, njihov golman je uhvatio veliki broj lopti, imao veliki broj intervencija, odbrane zicera i penala. U drugom delu igre smo uspeli da podignemo na viši nivo igru u odbrani i naši golmani su počeli da brane. Realizovali smo neke šuteve koje u prvom poluvremenu nismo i to nas je dovelo do pobede. Idemo dalje, sutra je utakmica sa Turskom, probaćemo da izvučemo maksimum iz nas i da kao prvi iz grupe idemo u polufinale.