PALA ŠALJA: Srpkinje broje sitno do Svetskog prvenstva! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet PALA ŠALJA: Srpkinje broje sitno do Svetskog prvenstva!

PALA ŠALJA: Srpkinje broje sitno do Svetskog prvenstva!

Ženska reprezentacija Srbije na dobrom je putu da nastavi niz učestvovanja na velikim takmičenjima započet sa Evropskim prvenstvom u Beogradu 2012. godine. Posle olimpijskog brodoloma i promena na klupi, tim koji je na svom debiju predvodio Uroš Bregar odigrao je kvalitetnih 30 minuta u slovačkoj Šalji što je bilo dovoljno da se napravi velika zaliha pred revanš u Beogradu – 26:19 (11:10).

I dok je u prvom poluvremenu spor napad i raspoložena Oguntoje između stativa (Srbija promašila tri sedmerca) držala Slovačku u životu, u drugom poluvremenu je kvalitet i iskustvo srpskih rukometašica došao do izražaja. Na golu je sa 14 odbrana svoju dobru rolu imala Jovana Risović, a u napadu se raspucala Jovana Kovačević koja je sa osam golova bila nerešiva enigma za odbranu Slovakinja. Katarina Krpež Šlezak je šest puta bila precizna, a tri puta je mrežu tresla Jelena Lavko.

Revanš koji će po svemu sudeći biti pitanje formalnosti, igra se na Banjici u sredu od 18 časova.