Počele i dame, dramatičan remi Rusije i Brazila! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Počele i dame, dramatičan remi Rusije i Brazila!

Počele i dame, dramatičan remi Rusije i Brazila!

Tvrda, dramatična utakmica između Rusije i Brazila završena je bez pobednika – 24:24 (15:12). Jedan od najvećih favorita za osvajanje zlatne medalje, „okliznuo“ već u prvom kolu protiv iskusne južnoameričke selekcije.

Od samog starta do 45. minuta, Ruskinje su održavale neznatnu prednost, koja je najviše iznosila tri gola, u dva navrata. Međutim, kada već nisu uspele da slome otpor rivala, usledio je preokret. Brazl je poveo sa 22:20 deset minuta pre kraja preko Nasimento i De Paul, ali je odbrana Rusije odradila sjajan posao u trenucima koji su usledili, a Vjahireva, Ilina i Dmitrieva su režirale novi preokret, za vođstvo svoje reprezentacije 23:22.

U naredna tri napada igralo se gol za gol – Vieira je tri i po minuta pre kraja izjednačila i postavila, ispostaviće se, konačan rezultat. Najefikasnija kod Ruskinja bila je Ilina sa šest golova, četiri je dala Vedekina, a po tri Vjahireva i Dimitrieva.

Kod Brazilki, sedam puta je pogodila De Paula, a jednom manje Do Nasimento.

Prethodno je, u prvom meću olimpijskog tunira za dame, Holandija rutinski savladala Japan 32:21 (18:10). U toku je meč Crne Gore i Angole (13:12 poluvreme), a kasnije igraju Norveška-Južna Koreja (9:15), Španija-Švedska (12.30) i Mađarska-Francuska (14.30).