Podravka bolja od Budućnosti na startu Lige šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Podravka bolja od Budućnosti na startu Lige šampiona

Podravka bolja od Budućnosti na startu Lige šampiona

Isto kao i prošle sezone, u prvom kolu DELO EHF Lige šampiona, Podravka je savladala podgoričku Budućnost, ovoga puta rezultatom 29:22 (22:12). Hrvatski šampion je pitanje pobednika rešio već u prvom poluvrmenu, kada je serijom 9:1, od egala u desetom minutu, došao do velikih 14:6 u 18-om.

PODRAVKA – BUDUĆNOST BEMAX 29:22 (22:12)

KOPRIVNICA – Dvorana „Fran Galović“. Gledalaca: 300. Sudije: Backović, Palacković (Slovenija). Sedmerci: Podravka 4 (4), Budućnost Bemax 10 (8). Isključenja: Podravka 14, Budućnost Bemax 6 minuta.

PODRAVKA: Tucaković, Dumanska (10 odbrana i sedmerac), Zadravec 1, Turk 2, Kalaus 6 (1), Kalovčan 1, Popović 1, Milošević, Milosavljević 6 (3), Mugoša 3, Buljan, Šenvald, Iljina 5, Milić 1, Stelmakh 1, Bazaliu 2.

BUDUĆNOST: Babović (sedam odbrana), J. Kadović (jedna odbrana), Ćorović, Mitrović 3 (1), Pletikosić 4 (4), Zrnić, Marsenić, Brnović 5, Bulatović, Maslova 8 (3), Anđušić, N. Kadović, Pavićević 2, Vukčević, Krivokapić.

Naredni meč u 26. sezoni u Ligi šampiona, Budućnost Bemax igra naredne subote, kada u Podgoricu stiže Borusija Dortmund, koja je osvojila veliki bod (25:25) protiv favorizovanog FTC-a pred svojim navijačima. Takođe u subotu, Podravka gostuje upravo FTC-u.