Podravka bolja od Lokomotive u derbiju Hrvatske - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Podravka bolja od Lokomotive u derbiju Hrvatske

Podravka bolja od Lokomotive u derbiju Hrvatske

Drugo kolo hrvatskog šampionata za dame donelo je i najveći derbi ovog takmičenja. Braničac titule Podravka slavila je u gostima protiv zagrebačke Lokomotive 30:34 (15:18). Meč je odigran bez prisustva publike.

Iako je Podravka poslednjih dana trenirala u „krnjem“ sastavu jer je čak 14 rukometašica imalo reprezentativne obaveze, tim iz Koprivnice je opravdao ulogu favorita, kontrolisavši rezultat od početka do kraja.

Ekipa Zlatka Saračevića je povela sa 8:6, na isteku 22. minuta sa 13:10, a tu prednost održala je do odlaska na odmor. Devojke Nenada Šoštarića pokušavale su da uhvate priključak, ali nijednog trenutka nisu uspele da dođu do egala. Otpor Lokomotive definitivno je slomljen na ulasku u poslednjih 10 minuta, kada je Cakalu svojim devetim pogotkom odvela gošće na nedostižnih +6.

Na ovom meču, prve minute u dresu Podravke upisala je i brazilska pridošlica Moniki Bansilon. Hrvatski šampiona takmičenje u EHF Ligi šampiona nastavlja u nedelju, gostovanjem Ramnicu Vlčei u Rumuniji (16.00).

RK Lokomotiva – RK Podravka Vegeta 30-34

RK LOKOMOTIVA ZAGREB: Ivančok 1, Bešen 7 (1 gol zabila), Beličev 1, Posavec P. 2, Kaselj, Posavec S. 3, Ćurić, Vojnović,, Kalaus L. 8, Kalaus D., Janpundža 2, Čivljak 2, Bilandžić 2, Sedloska, Gavrić 3, Prkačin 7.

RK PODRAVKA VEGETA: Dumanska 14 (2), Ećimović 2 (1), Zadravec, Turk 2, Beganović 4, Karlovčan, Popović, Milošević 4, Džono, Milosavljević 5, Mugoša 2, Buljan, Zrnić, Bancilon, Tsakalou 10, Carlos 7.