Podravka u polufinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Podravka u polufinalu!

Podravka u polufinalu!

Hrvatska Podravka se plasirala u polufinale Kupa kupova posle velike pobede nad rumunskim Klužom rezultatom 38-31(20-18). Kluž je u prvoj utakmici u Rumuniji stekao prednost od šest golova tako da je Podravka imala jako težak zadatak u revanšu. Ispunila ga je tek u poslednjim i neizvesnim minutima susreta. Prvo poluvreme obeležila su brojna izjednačenja da bi ipak domaća ekipa golovima Pasičnik i Bulath na odmor otišla sa dva gola prednosti. U nastavku susreta najbolja igračica Rumunki, Lungu dobija crveni karton kod rezultata 24-21 i Podravka od tada lagano povećava svoju prednost. Ipak Senocico golovima drži aktivan rezultat svojoj ekipi do dva minuta pre kraja kada Tatari pogadja za željenih 37-30. U sledećem napadu Busuioceanu smanjuje na 37-31, zatim golmanka Dogaru brani penal Franić, ali Tatari na 15 sekundi pre kraja ponovo pogadja i donosi plasman svojoj ekipi u polufinale.

Rumunski Urban Brasov je i u drugoj utakmici, ovaj put na svom terenu za dva gola bio bolji od slovenačkog Krima rezultatom 27-25(13-14). Slovenke su odigrale dobro prvo poluvreme i na odmor otišle sa golom prednosti. Ipak u nastavku domaća ekipa u poslednih 10 minuta ulazi sa +5 golom Neagu sa penala kod rezultata 22-17. Krimje ubrzo sa četiti uzastopna gola prišao na 22-21, ali do preokreta nije došlo. U domaćoj ekipi 6 golova za Gogirlu, po 5 su postigle Vo i Neagu. U ekipi Krima 6 golova za Frešer, po 4 za Vergeljuk i Derepasko, dok je Lekić bila strelac dva gola.

Danski KIF Vejen je u pomalo neverovatnoj završnici poražen na svom terenu rezultatom 27-28(13-14) od španske Bera Bere. Španjolke su u poslednjim sekundama postigle gol koji ih je odveo u polufinale. U prvom susretu u Španiji KIF Vejen je takodje pobedio golom razlike, ali zbog gola više u gostima Bera Bera prolazi dalje. U domaćoj ekipi ponovo najbolja Jelena Erić sa 7 golova dok su na drugoj strani Lopez, Alegria i Matxalen postigle po 5.

U Kupu EHF danski Ikast je pobedio na gostovanju u Španiji Orsan Prestigio rezultatom 26-23(11-7) i tako se plasirao u polufinale. Tanja Milanović (na slici) je golovima otvorila susret, a na golu je blistala Nikolas koja je posle 8 odbrana u uvodnih 12 minuta prvi gol primila pri rezultatu 7-1. Domaća ekipa nijednog trenutka nije ugrozila prednost Ikasta pa pobeda nije ni dolazila u pitanje. Milanović je bila prvi strelac svoje ekipe sa 7 golova, dok je Soit na drugoj strani bila streelac 10. Drugi polufinalista EHF Kupa je Dinamo iz Volgograda koji je i pored poraza 29-32 na gostovanju u Poljskoj Lublinu prošao dalje zahvaljujući ubedljivoj pobedi od 10 razlike u prvom susretu.