Pop-Lazić i Gros vodile Brest do klupskog rekorda - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Pop-Lazić i Gros vodile Brest do klupskog rekorda

Pop-Lazić i Gros vodile Brest do klupskog rekorda

Zorica Radojkovic

Treće kolo ženske Lige šampiona donelo je mali klupski rekord ekipi francuskog Bresta pošto su prvi put vezali tri pobede u nizu u elitnom takmičenju. Na gostovanju u Nemačkoj, savladan je Bitihajm rezultatom 35-32 uz sedam golova Sladjane Pop-Lazić i šest Ane Gros. Bitihajm je ujedno trećim porazom verovatno skroz izgubio šansu da se probije u narednu fazu.

PORAZ PODRAVKE

Podravka je posle pobede nad Vajpersom puna optimiza otputovala u Budimpeštu na gostovanje Ferencvarošu, ali je posle ujednačenog poluvremena (17-17) u nastavku pretrpela poraz 37-31. Klujber je imala još jedno šutersko veče sa 11 golova čime se izdvojila na prvom mestu liste strelaca (26 golova u tri meča), dok su u redovima Podravke najbolji golgeterski učinak imale Milosavljević sa 8, odnosno Stanko sa 7.

ROSTOV PAO U ESBJERGU

Malo je falilo da vicešampionke Evrope ostave oba boda u Bukureštu u prošlom kolu, ali je Esbjerg uradio ono što rumunski tim nije i savladao Rostov 31-26. Posao im je bio znatno olakšan jer najbolja igračica ruskog šampiona, Vjahireva nije ni doputovala u Dansku na ovaj duel. U njenom odsustvu najefinasnije su bile Makeeva i Managarova sa po 5 golova, dok su u domaćoj ekipi isti učina imale Solberg i Frej uz prvog strelca Polman(9 golova).

ĆSM BUKUREŠT LAKO SA LUBLINOM

Rumunske vicešampionke ostvarile su ubedljivu pobedu nad Lublinom na svom terenu 35-19 uz odličnu Grubišić na golu i preciznu Pinteu(6 golova), dok su Torstenson i Kurea postigle po pet. Bukurešt je i dalje bez Neagu i Mork, dok su ovaj meč propustile još Lekić i Martin.