Preokret Srbije za prvu pobedu nad Crnom Gorom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Preokret Srbije za prvu pobedu nad Crnom Gorom!

Preokret Srbije za prvu pobedu nad Crnom Gorom!

Prvi put u istoriji na Svetskim i Evropskim prvenstvima, a tek u sedmom pokušaju, ženska reprezentacija Srbije uspela je da savlada Crnu Goru, i to u okviru prvog kola drugog kruga 25. Svetskog prvenstva u Španiji. Nakon preokreta u samoj završnici, izabranice Uroša Bregara slavile su 27:25 (14:18).

Srbija je tako ostala u igri za plasman u četvrtfinale osvojivši četvrti bod, dok je Crna Gora ostala bez poena. Da bi se plasirale među osam najboljih, „Orlice“ će najverovatnije morati da savladaju i Francusku i Sloveniju.

Puno problema u odbrani imale su Srpkinje u prvih 30 minuta. Napad Crnogorki bio je praktično nezaustavljiv, a šanse ispred gola Jovane Risović ređale su se sa lakoćom.

Tim Bojane Popović imao je u više navrata +4 – 10:6, 17:13, poslednji put na 19:15 u 34. minutu. Usledila je serija golova sjajne Tamare Radojević koja je vratila Srbiju u život. Mlada Nataša Lovrić donela je izjednačenje u 53. minutu na 24:24, da bi u samoj završnici usledio potpuni preokret.

CRNA GORA: Rajičić 10 odbrana, Nenzić – Radičević 8, Pletikosić 2, Mugoša, Popović, Mujkić, Ašanin, Malović, Ćorović, Premović 4, Brnović 2, Ramusović, Pavićević 5, Grbić 4, Vukčević

SRBIJA: Risović 9 odbrana / 1 gol, Graovac 1 odbrana – J. Agbana, M. Agbaba, Vukajlović, Janjušević 4, Radojević 8, Stamenić 3, Kojić, Kocić, Jovović, Jovanović, Lovrić 2, Stoiljković 7, Liščević 2, Petrović

Sedmerci: Crna Gora 4/4, Srbija 3/3

Isključenja: Crna Gora 6 minuta, Srbija 2 minuta