Prvi poraz Budućnosti, Esbjerg odneo bodove iz Podgorice - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Prvi poraz Budućnosti, Esbjerg odneo bodove iz Podgorice

Prvi poraz Budućnosti, Esbjerg odneo bodove iz Podgorice

U okviru drugog kola grupne faze EHF Lige šampiona, Budućnost je kao domaćin poražena od Esbjerga 23:28 (11:16). Crnogorski šampion ostao je na dva boda osvojena pre sedam dana protiv Kastamone u Turskoj.

Silno pojačani Esbjerg, koji je prošle sezone učestvovao na fajnal-foru elitnog takmičenja, diktirao je rezultat od starta i stekao solidnu prednost u prvom poluvremenu.

Prednost danskog tima, donaće su jurile sve do sredine drugog poluvremena, Matea Pletikosić je donela izjednačenje iz sedmerca (20:20) u 44. minutu, ali je nakon neiskorišćenog napada za prvo vođstvo na meču, Esbjerg uzvratio udarac i u 50. minutu stigao do „plus 3“ (24:21) nakon gola Nore Merk. Tim Bojane Popović nije uspeo da se ponovo približi egalu.

Nezaustavljiva je bila Heni Rajštad sa deset golova, dok je na drugoj strani najefikasnija bila Raičević sa šest. Budućnost naredne subote očekuje gostovanje Lokomotivi u Zagrebu.

BUDUĆNOST BEMAX – ESBJERG 23:28 (11:16)

Budućnost Bemax: ATINGRE (osam odbrana i sedmerac), J. Kadović (jedna odbrana), Ćorović, PLETIKOSIĆ 2 (1), GODEČ 4, Popović, Džaferović 3, Marsenić, KARDOSO DE KASTRO 1, Agović, Bulatović 3, Tomova, N. Kadović, RAIČEVIĆ 6 (1), PAVIĆEVIĆ 3, KEPIĆ 1.

Esbjerg: POULSEN (devet odbrana i sedmerac), Miling (dve odbrane i sedmerac), KAMP-NILSEN 1, Meler 1, MERK 3 (2), Hajndal 1, BRAJSTEL 3, Tranborg, REZBERG-JAKOBSEN 6, RAJSTAD 10 (3), Petersen, Dž. Jakobsen, INGSTAD 3.

Sedmerci: Budućnost Bemax 3 (1), Esbjerg 6 (5).

Isključenja: Budućnost Bemax 14, Esbjerg 14 minuta.

Crveni karton: Tranborg (Esbjerg) u 44. minutu (3X2).