Rostov nemilosrdan: Budućnost lako poražena u Rusiji - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Rostov nemilosrdan: Budućnost lako poražena u Rusiji

Rostov nemilosrdan: Budućnost lako poražena u Rusiji

U okviru 11. kola DELO EHF Lige šampiona, rukometašice Budućnosti poražene su na gostovanju Rostovu 30:20 (12:9).

Ruski tim, koji sa klupe predvodi bivši selektor crnogorske reprezentacije Per Johanson, upisao je osmi trijumf ove sezone, a Budućnost ostala na jednoj pobedi, ostvarenoj protiv vicepravaka Bresta u Podgorici.

Presudila je monstruozna serija ruskog tima sredinom drugog poluvremena. Crnogorske šampionke su se odlično držale do rezultata 14:12, ali su onda usledili crni minuti gostiju, i čak deset golova domaćina bez odgovora, za ogromnih 24:12…

Rostov su do pobede vodile Kristina Kožokar i Vladlena Bobrovnikova sa po pet, dok su po četiri gola postigle Julija Managarova, Grejs Zadi i Viktorija Borščenko.

U redovima crnogorskog prvaka, Nikolina Vukčević se istakla sa pet pogodaka, jednim više od Ilde Čepić i Matee Pletikosić.

Budućnost Bemax će u narednom kolu, 5. februara, ugostiti Esbjerg.