RUMUNSKO VEČE: Krim pao u Ljubljani, Lublin u Bukureštu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet RUMUNSKO VEČE: Krim pao u Ljubljani, Lublin u Bukureštu

RUMUNSKO VEČE: Krim pao u Ljubljani, Lublin u Bukureštu

Zorica Radojkovic

Uvodni mečevi prvog kola Lige šampiona u ženskoj konkurenciji prošli su u znaku rumunskih ekipa pošto su oba predstavnika upisala pobede. Prvo je Bukurešt u debitantskom nastupu u eliti potpuno nadigrao Lublin 33-21, da bi Baia Mare pobedom nad Krimom u Ljubljani 33-27 zaokružio uspešno veče.

Bukurešt se mučio sa upornim Poljakinjama čitavo poluvreme da bi u nastavku sve išlo u korist ekipe Kima Rasmunsena. Razigrale su se Gulden(5), Rodrigez(6), Jorgensen(6) i Varzaru(6), razbranila se Grubišić, a stigla i jedan gol da postigne prilikom nespretne izmene golmana i džokera gošći.

Velikih šest razlike u Ljubljani možda su i nerealna slika onoga što se dešavalo na terenu sablasno prazne arene Stožice. Bivša Krimovka, Pino(9 golova), bila je uz Abingh(9 golova) i Ungureanu(15 odbrana) ključna figura trijumfa nad ekipom Marte Bon. Mavšar je na drugoj strani upisala 12 golova i povela na listi najboljih strelaca Lige šampiona.