Šampionke poražene i u Beogradu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Šampionke poražene i u Beogradu!

Šampionke poražene i u Beogradu!

U odloženim utakmicama 16. kola slavili su i gosti i domaćini. Naisa je pobedila na gostovanju u Šapcu ekipu Medicinara rezultatom 30-24(16:12). Kikinda je teže nego što se očekivalo, tek u poslednjih 10 minuta slomila otpor Crvene Zvezde i pobedila 35:25 (15:14). U Trsteniku je hit prvenstva Vrnjačka Banja doživela prvi poraz na svom terenu i to od Dinamo Petrohemije rezultatom 23:28 (9:11).

Radnički Petrol je konačno slavio pred svojim navijačima pobedivši aktuelnog šampiona iz Arandjelovca rezultatom 32-30(19-15). Beogradjanke su imale prednost 3-4 gola(5-1; 7-3, 9-6) do sredine poluvremena. Stigao je Knjaz do gola minusa(12-11) u 18 minutu, ali Tatalović nije dozvolila bliže i na poluvreme se otišlo sa +4 u korist Radničkog. Obeležila ga je svakako Djordjević golovima sa levog krila i kontranapada, pogadjajući same uglove golmana Knjaza. U drugom delu nastavljena je velika i bezpoštedna borba za svaku loptu, pa može se reći i prava tuča u pojedinim momentima. Igra Knjaza u napadu je bila u rukama sestara Vojčić koje su jedine iz igre nalazile put do mreže. Sa druge strane istom merom odgovarale su Ćosić i Dmitrović (na slici). U poslednjih 10 minuta Knjaz je ušao sa samo golom minusa(29-28). Prvo je Pantić odbranila penal za izjednačenje, ali ipak u sledećem napadu Knjaz sa još jednog penala stiže do 29-29. Tasić ubrzo golom vraća prednost svom timu. Uzvraća i starija sestra Vojčić za 30-30 i to je bilo ispostaviće se, sve od šampionske ekipe iz Arandjelovca. Prvo je Ćosić u 56 minutu prošla i pogodila za novu prednost Radničkog da bi dva minuta kasnije posle odbrane Tatalović, Dmitrović još jednom bombom u mreži gošći postavila konačan rezultat.