SJAJNE NA OPROŠTAJU OD SKOPLJA: Vardarke "brutalno" do nove šanse u Budimpešti! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet SJAJNE NA OPROŠTAJU OD SKOPLJA: Vardarke „brutalno“ do nove šanse u Budimpešti!

SJAJNE NA OPROŠTAJU OD SKOPLJA: Vardarke „brutalno“ do nove šanse u Budimpešti!

Rukometašice Vardara plasirale su se na F4 EHF Lige šampiona! Do turnira u Budimpešti (12/13.maj), izabranice dvojca Dibirova/Parondo došle su lako i ubedljivo deklasiravši danski Mitjiland 32:24 (17:12).

Nisu Dankinje mogle da se nose sa ritmom koji su od starta nametnule Lekić, Penezić, Lazović, Lakabre, a jedina opasnost po gol Susline bila je sjajna Norvežanka Veronika Kristiansen koja je do poluvremena postigla osam od 12 golova svog tima.

Kada je i ona „uštopovana“ na startu drugog poluvremena, Dankinje su ostale bez gola čitavih 15 minuta, a kada su ga konačno postigle (45.) na semaforu je stajalo 25:13.

Sve ostalo bila je lagana egzekucija i lep oproštaj jedne velike generacije od skopske publike, budući da će sastav Vardara od naredne sezone činiti samo domaće igračice…

Najefikasnija u Vardaru bila je Andrea Lekić sa sedam, a imenjakinja Penezić je postigla pet.

Prvi meč Vardarke su dobile u Danskoj 24:23.

Pre Vardara, mesto u Budimpešti obezbedio je ruski Rostov pobedom nad mađarskim FTC-om 32:22 (prvi meč 31:29).