Srbija ubedljiva na startu kvalifikacija za EHF EURO 2022 - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Srbija ubedljiva na startu kvalifikacija za EHF EURO 2022

Srbija ubedljiva na startu kvalifikacija za EHF EURO 2022

Rukometašice Srbije pobedom su započele ciklus kvalifikacija za EHF EURO 2022. U „Kristalnoj dvorani“ u Zrenjaninu ubedljivo su savladale selekciju Turske rezultatom 36:27 (21:13).

SRBIJA – TURSKA 36:27 (21:13)

SRBIJA: Petrović 4, T. Radojević 2, Kovačević 3, D. Radojević 2, Agbaba, Graovac, Stamenić 1, Stoiljković 6, Nikolić 5, Kojić, Risović, Liščević 2, Milojević 1, Milić 1, Dmitrović 5, Janjušević 4

TURSKA: Ozturk, Akalin, Ozboluk, Jilmaz 2, Bedel 2, Kiciroglu 2, Iskit 6, Imamoglu Ocal, Ajdin 4, Karacam, Sahin 2, Bozdogan, Akgun 4, Turkoglu 5, Kilic, Durdu

Selekcija Srbije uspešno je započela svoj put ka Evropskom prvenstvu. Prvu od dve utakmice kvalifikacija za EHF EURO 2022 koje su na programu ove nedelje naš nacionalni tim je rešio u svoju korist i pred 1000 navijača u Zrenjaninu savladao Tursku sa .36:27.

Već u uvodnim minutima utakmice razigran podmlađeni sastav reprezentacije je pokazao da ne očekuje ništa manje od pobede na domaćem terenu. Naše devojke su već u uvodinim minutima stekle osetnu prednost, a do odlaska na odmor rezultat je glasio 21:13. Ubedljiva je Srbija bila i tokom čitavog toka drugog poluvremena i izabranice Uroša Bregara su napravile važan prvi korak ka obezbeđivanju plasmana na Evropsko prvenstvo koje će se od 4. do 22. novembra 2022. godine igrati u Sloveniji, Severnoj Makedoniji i Crnoj Gori.

Srbiju u nedelju, 10. oktobra očekuje drugi susret kvalifikacija za EHF EURO 2022 protiv Islanda na gostujućem terenu.