Srpkinje opravdale ulogu favorita u Turskoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Srpkinje opravdale ulogu favorita u Turskoj!

Srpkinje opravdale ulogu favorita u Turskoj!

Rukometašice Srbije ostvarile su pobedu nad Turskom u okviru 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. Izabranice Uroša Bregara slavile su u Kastamoni rezultatom 36:30 (17:16) za nova dva boda u okviru kvalifikacione grupe 6. Odličan početak drugog poluvremena doneo je Srbiji vođstvo od sedam golova razlike u 41. minutu, što je odlučilo dalji tok utakmice i odvelo Srbiju do trijumfa. Blistala je Sanja Radosavljević sa deset golova.

TURSKA – SRBIJA 30:36 (16:17)

TURSKA: Karačam 2, Sandžak 5, Ozboluk 2, Akalin, Iskit 6, Akgun 2, Turkoglu 1, Jilmaz, Goker (6 odbrana), Sahin 3, Iskenderoglu 1, Sakizkan, Čaliskan 4, Durdu (11 odbrana), Demirčelen 3, Sarikaja 1

SRBIJA: Radosavljević 10, Trifunović, Vukajlović 2, M. Agababa 2, J. Agbaba, Janjušević 4, Risović (6 odbrana), Kojić 3, Radojević 4, Kovačević 3, Stamenić, Lovrić 2, Bojičić, Stoiljković 5, Petrović, Graovac 1 (3 odbrane)

Izjednačena je bila borba dve ekipe tokom prvog dela igre. Srbija nije uspevala da odmakne Turskoj na više od dva gola razlike iako je većim delom prvog poluvremena imala prednost. Naša ekipa je uprkos evidentnom kvalitetu imala problema u prvom delu igre sa vrlo raspoloženim i motivisanim domaćinom. Zahvaljujući dekoncentaciji Srbije i seriji lako primljenih pogodaka, Turska uspeva da sa četiri vezana gola preokrene rezultat na 14:12 i prvi put povede sa dva gola prednosti na utakmici. Međutim, naša ekipa odmah uzvraća istom merom i sa četiri uzastopna pogotka ponovo stiče prednost do odlaska na odmor. Krajem prvog poluvremena Jovana Kovačević je u požrtvovanoj borbi za loptu zadobila povredu zbog koje je morala da napusti teren i nije bila u mogućnosti da se do kraja utakmice vrati na teren. Stepen povrede će biti poznat nakon dodatnih dijagnostičkih pregleda.

Izuzetan start Srbije u drugom poluvremenu napravio je razliku. Srbija samouvereno postavlja stvari na mesto i dokazuje kvalitet. Do 41. minuta izabranice Uroša Bregara prave razliku od sedam golova (19:26), posle koje Turska nije uspela da se vrati, već samo periodično da pokušavala da smanji razliku. Izuzetno važna pobeda je ostvarena u Turskoj, ali ekipa se već okreće odlučujućoj utakmici kvalifikacija protiv Islanda koja Srbiju očekuje za tri dana na domaćem terenu.

Utakmica Srbija – Island na programu je u subotu, 23. aprila od 18:00 časova u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu.