Srpkinje overile plasman na Evropsko prventsvo! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Srpkinje overile plasman na Evropsko prventsvo!

Srpkinje overile plasman na Evropsko prventsvo!

Pobedom nad Islandom u Zrenjaninu 28:22 (19:15), ženska reprezentacija Srbije obezbedila je plasman na naredno Evropsko prvenstvo, koje u novembru ove godine počinje u tri balkanske zemlje – Sloveniji, Makedoniji i Crnoj Gori.

Odlučno je srpska selekcija krenula od starta da u direktnoj borbi za plasman na Evropsko prvenstvo savlada Island i obezbedi učešće na sledećem velikom takmičenju, nedelju dana nakon što je to pošlo za rukom rukometašima.
Srbija je u završnici prvog poluvremena stekla četiri gola prednosti, da bi odličnim startom u nastavku napravila šest golova razlike i nezaustavljivo krenula ka trijumfu. Izuzetnu partiju je imala Jovana Risović, koja je sa 14 odbrana ulila sigurnost ekipi, dok je napad Srbije predvodila Jovana Stoiljković sa 7 pogodaka.

SRBIJA – ISLAND 28: 22 (19:15)

SRBIJA: Radosavljević 4, Trifunović, Vukajlović, Bogojević, M. Agbaba, J. Agbaba 1, Janjušević 2, Risović (14 odbrana), Radojević 3, Jovović, Kovačević 2, Stamenić 2, Lovrić 3, Stoiljković 7, Petrović 4, Graovac

ISLAND: Torsteinsdotir (6 odbrana), Jakobsen, Stefansdotir, Jonsdotir 4, Gilfadotir, Knutsdotir 1, Renotudotir (2 odbrane), Orvardsdotir, Omarsdotir 2, Einarsdotir 2, Tompson 3, Erlingsdotir 4, Elvarsdotir, Sturludotir 1, Jonsdotir 1, Bjornsdotir 4