Superliga (žene) 13.kolo! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Superliga (žene) 13.kolo!

Superliga (žene) 13.kolo!

Vrnjačka Banja je bez većih problema pobedila Crvenu Zvezdu na gostovanju u Beogradu rezultatom 32-26(13-12). Zvezda se dobro držala u prvom poluvremenu zahvaljujući velikom broju grešaka igračica Banje, ali i odličnoj Mariji Čolić na golu koja je u tom periodu već naredjala 11 odbrana. Zlata Paplacko je na drugoj strani u tom periodu uz 8 odbrana, uspela da primi čitav jedan gol iz šest izvedenih sedmeraca igračica Zvezde. Vodio je domaći tim do 10 minuta, ali onda je Banja preuzela vodjstvo i kontrolu rezultata. Pogadjale su u tom periodu Nikolić, Cvijić i Liščević nekako uspevajući da obidju Zlatinu rampu na golu za samo gol minusa na poluvremenu. U ekipi gošći Krpež je odmah na početku započela svoju golgetersku seriju koja je trajala čitavu utakmicu i zaustavila se na brojci od 11 golova. U drugom poluvremenu Zvezda je ostala bez ideje u napadu, što su gošće kontrama i odlučnim prodorima znale da iskoriste preko Budai, Krpež, Stamatović i Čelebić. Krilo Zvezde Jovanović hrabro je okupirala gol Banje u drugom delu i svojih 9 golova(5 iz igre) postigla u tom delu igre. Trifunović(na slici) je uz dobru igru u odbrani prečesto pogadjala svoju drugaricu iz reprezentacije na golu Zvezde pa je utakmicu završila sa nešto manjim golgeterskim učinkom od onog na koji nas je navikla. Jedna od najboljih Zvezdinih zvezdica, Tanja Bogosavljević igru je napustila pre kraja zbog povrede.

Crvena Zvezda: Starčević, Bogosavljević, Lukić, Jovanović 9, Mrdaković, Popović, Filipović, Liščević 4, Čolić(20 odbrana), Nikolić 5, Cvijić 5, Luković 1, Andrić 2.
Vrnjačka Banja: Paplacko(16 odbrana+2 sedmerca), Miljković,Milosavljević, Trifunović 6, Stamatović 6, Popović, Krpež 11, Čelebić 4, Radivojević, Mihajilović, Zupac, Stojković, Djordjević, Budai 4.

Izjave na konferenciji za medije:
Maja Jovanović(Zvezda)
– Čestitam gostima na pobedi i dobroj partiji. Moj tim je takodje pružio dobru igru, prevelika želja za pobedom je prourokovala toliko tehničkih grešaka, toliko promašenih šuteva i naravno Zlata je zadavala puno muka mojoj ekipi. Ostaje veliki žal što nismo bolje iskoristili svoje šanse.
Slavenko Žerajić(Zvezda)
-Pod utiskom sam povrede Tanje Bogosavljević koja će nam sad sigurno nedostajati mnogo više u nekim narednim,mnogo bitnijim nego što je ova utakmica, a razlog je taj što nemamo taj fond igrača da bi mogli da izdržimo tempo koji očekujemo. Vrnjačka Banja je u ovom trenutku kvalitetnija ekipa od Crvene Zvezde, nismo imali šansu da pobedimo, ali smo odigrali jednu dobru utakmicu. Imali smo mnogo promašenih šenala, bila bi utakmica lepša za oko i kvalitetnija da nije bilo toga. Mislim da u ovakvim utakmicama uvek presudi Zlata Paplacko, gde mladi igrači ne mogu da pronadju put do gola kada ona spusti rampu.
Katarina Krpež(Vrnjačka Banja)
-Čestitala bih devojkama Zvezde, jako su se borile iako su izgubile. Nije nam baš bilo lako, krenule smo onako opušteno ali kasnije smo se malo probudile i trudile smo se da damo svoj maksimum.
Živojin Maksić(Vrnjačka Banja)
-Moj prvi utisak je da smo zadovoljni što smo osvojili bodove u Beogradu. Nismo zadovoljni prvim poluvremenom, medjutim kasnije smo pokazali motiv i ambiciju da dobijemo ovaj meč tako da smo iskoristili ovu utakmicu da poboljšamo neke stvari. Ostali utisci se svode da je ovo rutinska pobeda. U sledećem kolu Napredak gostuje kod nas, očekujemo da ćemo uknjižiti dva boda i nastaviti ka konačnom cilju, a to je izlazak u Evropu sledeće sezone.