Svesrpski Kup: Jagodina nakon produžetaka do trofeja - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Svesrpski Kup: Jagodina nakon produžetaka do trofeja

Svesrpski Kup: Jagodina nakon produžetaka do trofeja

Finale premijernog izdanja Svesrpskog kupa u konkurenciji rukometašica posle borbenih 70 minuta pripalo je ekipi Jagodine.

ŽRK BORAC – ŽORK JAGODINA 30:33 prod. 28:28 (16:12)

ŽRK BORAC: Pavković, Stojanović 9, Andrić 3, Railić, Lončar 8, Bobić, Majkić 3, Vukosavljević, Ćurić 2, Šehovac, Brus, Kršić 1, Šikić 2, Kodžoman, Ćutković 1, Ignjatović 1

ŽORK JAGODINA: Kostić, Adžić 5, Ćorović, Majkić 5, Pejović, Sukur 1, Radović 6, Lovrić 2, Vujadinović, Janjić 7, Bojčić 6, Petkovska, Stojanović, Gojković 1, Gugač

Nakon početnog odmeravanja snaga, ekipa Borca je preuzela inicijativu i diktirala tok utakmice. Od dvadesetog minuta banjalučanke stiču prednost od četiri pogotka (11:7) koju održavaju do odlaska na odmor i rezultatom 16:12 završavaju poluvreme. Borac je u naletu i početkom drugog dela igre pa ne dozvoljava Jagodini da im se približi, čak beleži prednost od 5 golova. Međutim, Jagodina polako najavljuje preokret kako je poluvreme odmicalo. Gledali smo žestoku borbu obe ekipe u želji da podignu pobednički trofej. Dva minuta do isteka regularnog dela utakmice, Jagodinke stižu do izjednačenja, u poslednjem minutu čak i povedu, ali pola minuta pre isteka 60. minuta Borac izjednačuje i vodi utakmicu u produžetke. Pravo neizvesno finale se nastavilo produžecima u kojima je ohrabrena Jagodina diktirala tempo i na kraju na domaćem terenu osvojila trofej namenjen pobedniku premijernog izdanja Svesrpskog kupa u konkurenciji rukometašica.

Za najboljeg golmana turnira proglašena je Bogdana Sekulić, čuvar mreže ŽRK Mira iz Prijedora, a najbolju igračicu Svesrpskog kupa 2021 proglašena je Aneta Adžić iz ŽORK Jagodina.

Treće mesto osvojila je Naisa, koja je ubedljivo savladila Miru iz Prijedora.

ŽRK MIRA – ŽRK NAISA 14:37 (7:16)

ŽRK MIRA: Sekulić, D. Gligorević 4, Bojanić 2, Crnomarković, Babić, Miljuš, Grbić, Bilbija 3, Maksimović 3, Novaković, M. Gligorević, Stojančić 2

ŽRK NAISA: Ranđelović 2, Aleksovska, Petković 4, Đurović 1, Veljković 3, Belić 3, Stojanović 2, Petković 2, Ivanović, Rosić 1, Stamenković 7, Nikolić 7, Rajković 2, Mladenović 1, Stojanović 2, Nedeljković