Tošović odbranila Čačanke od Zvezde! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Tošović odbranila Čačanke od Zvezde!

Tošović odbranila Čačanke od Zvezde!

Najneizvesnija utakmica 6. kola Super lige za rukometašice odigrana je sinoć u Beogradu. Crvena Zvezda je dočekala Čačak na Banjici gde je tek u poslednjem minutu pala odluka o pobedniku. Bodove su odnele Čačanke pošto su slavile rezultatom 25-24 iako je na poluvremenu Zvezda imala prednost od 3 gola(15-12). Gol odluke za pobedu posle poslednjeg izjednačenja kod 24-24 postigla je Vujović, da bi u poslednjoj sekundi Tošović odbranila penal za eventualno izjednačenje i podelu bodova. Ovako su Čačanke došle do oba boda zabeživši prvu pobedu na gostovanju ove sezone.

Zvezda je krenula dobro na krilima Cvijić, Bogosavljević, Luković, a sve je pod kontrolom držala Liščević, ali su i Čačanke su imale svoje adute u vidu Malenović, Đekić i Vučković. Golmanke Čolić(18 odbrana,4 penala) sa jedne, i Tošović(21 odbrana, 3 penala) sa druge strane, bile su posebna priča jer su jako dobro branile tokom čitavog susreta. Liščević je i pored očiglednih bolova u leđima lucidnim potezima mamila aplauze sa tribina diktirajući sve akcije svoje ekipe u napadu dok je to isto sa druge strane dosta dobro radila i Vučkovič.

Od izjednačenja 16-16 u 36 minutu koje je Čačku donela sinoć odlična Đekić(9 golova), do kraja se igralo doslovce gol za gol. Zvezda je u 45.minutu ostala bez pomoći Cvijić koja je zaradila treće isključenje i to se itekako osetilo u njihovoj igri, ali ispostavilo se da je pobednik rešen tek u poslednjem minutu pošto se na gol odluke čekalo od 56. minuta(24-24). Taj gol je postigla Vujović sa krila, ali ako je neko više od ostalih zaslužio da ponese epitet igrača utakmice onda je to golmanka Tošović koja je odlično branila i na kraju odbranila Čačanke od opravdano ambiciozne Zvezde u ovoj sezoni.