Velika pobeda Crnogorki u Poljskoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Velika pobeda Crnogorki u Poljskoj!

Velika pobeda Crnogorki u Poljskoj!

Rukometašice Crne Gore napravile su najveće iznenađenje u prvom kolu evropskih kvalifikacija pošto su u Lublinu ostavile domaći tim na -10! Crna Gora je imala igru i rezultat čitavim tokom susreta i ostavila domaćine zabrinute oko plasmana na Evropsko prvenstvo. Odlična partija Maje Savić, Gabrijele Kindl, Ane Radović i Jovanke Radičević uz oporavljenu Bojanu Popović bili su više nego dovoljni za pobedu 31-21(14-10). Crna Gora sada sa puno samopouzdanja u subotu dočekuje Rusiju u Podgorici i taj duel će rešiti ko će zasesti na prvo mesto u grupi do prolećnih utakmica i nastavka kvalifikacija.

Poljska – Crna Gora 21:31 (10:14)
Sedmerci: Poljska 4 (4), Crna Gora 3 (3). Isključenja: Poljska 6, Crna Gora 6 minuta. Crveni karton: Viljamovska (Poljska) 3×2 minuta u 56. minutu.

Poljska: Kovalčik, Sadovska (11 odbrana), Malčevska, Stahovska, Cecotka 3, Dvoračik 4, Viljamovska 3, Kudlač 4 (4), Zalečna 2, Majerek 2, Bizdra, Vaga 1, Gunja 1, Tida 1.
Crna Gora:
Vukčević, Barjaktarović (13 odbrana), Miljanić, Radičević 6, Jovanović 3, Radović 4, Dragutinović, Kindl 4, Savić 7, Popović 3 (3), Marković, Lazović 3, Mehmedović, Božović 1.