VELIKI KORAK: Budućnosti pobedila Borusiju na debiju Bojane Popović - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet VELIKI KORAK: Budućnosti pobedila Borusiju na debiju Bojane Popović

VELIKI KORAK: Budućnosti pobedila Borusiju na debiju Bojane Popović

Rukometašice Budućnosti odradile su veliki posao na debiju novog trenera Bojane Popović. Crnogorski šampion je pod imperativom pobede odigrao dosta dobro protiv Borusije iz Dortmunda i slavio 31:27 (15:15).

Pred praznim tribinama podgoričke „Bemax“ arene, plavo-beli tim se izbori za trijumf koji mu širom otvara vrata osmine finala DELO EHF Lige šampiona. Budućnost je pobegla Borusiji i Podravki pet bodova, a Vlčei sedam, s tim što rumunski predstavnik ima tri utakmice manje. Budućnost i Borusija do kraja takmičenja u grupi imaju još po šest mečeva, Podravka sedam a Vlčea devet.

Crnogorski šampion je do pobede došao zahvaljujući furioznom početku drugog poluvremena i seriji 6:0. Gošće 11 minuta nisu dale gol, što su iskoristile pre svih dve tinejdžerke, Katarina Džaferović i Nađa Kadović, koje su svojim golovima odvele Budućnost na 21:15.

Borusija se nije predala, brzo je smanjila na minus tri, pre nego što se ponovo ukazala Džaferovićeva i pokazala da je definitivno probila tremu koja ju je mučila u prvom poluvremenu, kada je upisala četiri asistencije, ali bez šuta na gol.

Gošće su na devet i po minuta pre kraja prišle na 24:22, ali se tada raspucala i Itana Grbić sa tri gola, povisila na 29:25 i otklonila poslednju dilemu.

BUDUĆNOST – BORUSIJA DORTMUND 31:27 (15:15)

Podgorica – „Bemax arena“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Praštalo i Balvan (Bosna i Hercegovina). Sedmerci: Budućnost 3 (1), Borusija Dortmund 3 (2). Isključenja: Budućnost 8, Borusija Dortmund 4 minuta.

Budućnost: Atingre (četiri odbrane), Arenhart (osam odbrana), Radičević 10 (1), Gugač, Popović, Džaferović 3, G. Marsenić, Novović, A. Marsenić, Pino 5, Ramusović 1, Mehmedović 5, Kadović 2, Grbić 5, Vukčević.

Borusija Dortmund: Dajndam (sedmerac), Roh (sedam odbrana), Ten Holte (dvije odbrane), Grajsels 6 (2), Danijelson 3, Van Zajl, Smits 2, Abdula 1, Stokšleder 1, Gutijeres 1, Freriks 3, Dulfer 4, Van der Hejden 5, Rede 1, Blekman.