Viborg prejak za Budućnost! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Viborg prejak za Budućnost!

Viborg prejak za Budućnost!

Rukometašice podgoričke Budućnosti, poražene su u drugom kolu Lige šampiona na gostovanju jednoj od najboljih evropskih ekipa, danskom Viborgu 36:29 (20:19). Meč je prelomljen početkom drugog poluvremena, kada se danski drim tim, predvođen igračicama poput Popović i Jurak odlepio, da bi razlika u jednom trenutku išla i do +9. Problem igračicama crnogorskog šampiona, bio je sudijski kriterijum, na koji nisu mogle da se priviknu, pa su završile sa 20 minuta isključenja. Najefikasnija u redovima mladog podgoričkog tima pred kojim je sjajna budućnost, bila je Marija Jovanović sa 10 pogodaka.

U drugom meču ove grupe, koju mnogi smatraju najjačom u ovogodišnjoj LŠ, fantastični Olčim je u Budimpešti deklasirao FTC-a 32:22 (13:11). Posle pobede u prvom kolu nad Viborgom, reklo bi se da Rumunke već ove godine mogu i do same završnice.