Ženska Liga šampiona - Drugo kolo! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Ženska Liga šampiona – Drugo kolo!

Ženska Liga šampiona – Drugo kolo!

Ovog vikenda se nastavlja najelitnije takmičenje u ženskoj konkurenciji utakmicama drugog kola. U grupi "A" upravo se završio meč u Danskoj, gde je Slagels ubedljivo porazio Podravku 27:19 (14:8) i tako na najbolji način pokazao da se na aktuelnog evropskog šampiona mora ozbiljno računati u nastavku sezone. Najbolji akteri meča bili su Sesilija Leganger sa 19 odbrana i Ana Batinić sa 9 golova. U drugom meču dana, mađarski Đer je lagano pobedio Ribarohu 31:28 (18:13) na gostovanju u Valensiji. Anita Gorbic i drugarice su sredinom drugog poluvremena vodile i +9, tako da se krajnji rezultat može podvesti pod opuštanje u zadnjih nekoliko minuta.

Juče je u grupi "B", ruska Zvezda dobila švedskog prvaka, Savehof 36:30. U drugom meču, Krim je u Ljubljani šokirao svojih 1800 navijača porazom od nemačkog Nirnberga 30:31 (16:14). Ovim su Nemice posle boda u prvom kolu protiv favorizovane Zvezde, skinule još jedan skalp favoritima i istakle kandidaturu za četvrtfinale, što je spadalo u domen teorije pred početak LŠ.

Krim Mercator: Stefanišin (17 obramb), Pandžič, Derepasko 9, Jacenko 4, Frešer 4, Bodnjeva 3, Lekić 3, Argenti, Hrnjič 3, Irman, Oven, Zrnec 4, Varlec, Kindl.

1. FC Nürnberg: Gubova, Krause (15 obramb), Sommerlund 3, Rohde 1, Walzik, Kubasta, Beck 8, Wohlblod 6, Simakova 3, Rösler 8, Krause, Popluharova 1, Luber 1.

U grupi "C", Kometal je sinoć poražen kod kuće od vicešampiona Lige šampiona, Lade iz Toljatija 29:25. U drugom meču večeras, Hipo je pobedio norveški Larvik 29:27.

U mečevima grupe "D" u nedelju se sastaju Viborg i Budućnost, te mađarski FTC i rumunski Olčim.