ZLATNA LIGA: Crna Gora popravila utisak, Norveška osvojila turnir - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet ZLATNA LIGA: Crna Gora popravila utisak, Norveška osvojila turnir

ZLATNA LIGA: Crna Gora popravila utisak, Norveška osvojila turnir

Nakon dva debakla protiv Francuske i Danske, ženska reprezentacija Crne Gore popravila je utisak u poslednjem kolu Zlatne lige u Danskoj, ali nije mogla više od časnog poraza protiv Norveške, iako je ubedljivo vodila na poluvremenu – 34:28 (15:20).

„Lavice“ su odigrale fantastično prvo poluvreme, ali u skraćenoj rotaciji nisu uspele do kraja da pariraju Skandinavkama koje su na takmičenje došle u punom sastavu. Itana Grbić i Đurđina Jauković su bile najefikasnije u selekciji Pera Johansona sa po sedam golova, dok su u pobedničkim redovima po šest puta pogađale Heni Rajstad, Amanda Kurtović i Sana Solberg-Isaksen.

U drugom meču poslednjeg kola, Francuska je pobedila Danski 27:23 (12:13). Norveška je osvojila turnir maksimalnim učinkom, Francuska je druga sa četiri boda, domaćin treći sa dva, a Crna Gora poslednja, bez poena.

CRNA GORA – NORVEŠKA 28:34 (15:20)

VIBORG – „Vibokold arena“. Gledalaca: 300. Sudije: Pedersen, Nigard (Danska). Sedmerci: Crna Gora 3 (2), Norveška 3 (3). Isključenja: Crna Gora 4, Norveška 2 minuta.

CRNA GORA: Nenezić (dvije odbrane), Marinović (dvije odbrane), Radičević 6 (1), Gugač, Jauković 7 (2), Mugoša, Džaferović, Klikovac, Premović 1, Brnović 2, Ramusović 1, Mehmedović 3, Grbić 7, Vukčević 1.

NORVEŠKA: Sando (šest odbrana), Solberg (jedna odbrana i sedmerac), Rajstad 6, Arntzen 3, Kristensen, Frafjord 3, Skogrand 2, Ingstad 1, Merk, Oftedal, Dale 3, Jakobsen, Bakerud, Kurtović 6 (3), Herem 2, Solberg – Isaksen 6, Brejstol 1, Tomac 1.