Dinamo odneo "ceo plen" sa Banjice - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Dinamo odneo „ceo plen“ sa Banjice

Dinamo odneo „ceo plen“ sa Banjice

Uroš Samardžić

Derbi drugog kola ARKUS lige pripao je rukometašima Dinama iz Pančeva. Izabranici Akima Komenenića bili su bolji od Obilića na Banjici 26:22 (12:10). Iako kako kažu, emotivno ispražnjeni, gosti su uspeli da skupe snagu i odigraju dobru utakmicu, te upišu drugi trijumf u najkvalitetnijem takmičenju u Srbiji. I pored poraza, prelaznu ocenu može da dobije i Oblilić, koji je tokom većeg dela utakmice bio ravnopravan protivnik, bio u egalu, ali je na kraju posustao.

Tvrdo prvo poluvreme obeležio je Nenad Mandić koji je u tom periodu igre postigao šest golova, ali je i pored raspoloženog beka Obilića, Dinamo otišao na obaveznu pauzu sa „+2“. Gost iz Pančeva je u drogm delu iskoristio greške izabranika Daniela Petkovića, i uspeo da u 47. minutu stigne do velikih pet golova prednosti. Taj deficit igrači Obilića nisu uspeli da nadoknade, te su pretrpeli prvi poraz u novoj sezoni. Najraspoloženiji za igru bio je Mandić sa 10 golova, dok je sa druge strane, Kostadinović postigao sedam. Ako bi se tražio „krivac“ za poraz „Vitezova“, tu nagradu svakako bi mogao da ponese Dejan Zlatanović, golman Dinama, koji je utakmicu završio sa 14 intervencija.

Obilić: Dražić 9 odbr, Mandić 10, Jestrović 5, Teodorović 2, Miljaković 2, Milutinović 1, Mitić 1, Podraščić 1

Dinamo: Zlatanović 14 odbr, Kostadinović 7, Dimitrijević 4, Šotić 4, Milenković 3, Bunjevčević 2, Milošević 2, Pavlović 1, Distol 1, Barudžić 1, Golubović 1