Šok u Kumanovu: Metalurg preko Vardara osvojio Kup Makedonije! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Šok u Kumanovu: Metalurg preko Vardara osvojio Kup Makedonije!

Šok u Kumanovu: Metalurg preko Vardara osvojio Kup Makedonije!

3 komentari

Kolika god da je razlika u kvalitetu, mečevi Vardara i Metalurga garantuju dramu, a iz ove u finalu nacionalnog Kupa u Kumanovu, kao pobednik je izašao autsajder sa autokomande, i to posle penala!

U regularnom delu rezultat je bio 29:29, a heroj nakon izvođenja sedmeraca bio je golman Daniel Dupjačanec – 33:32 za Metalurg, koji slavi šesti trpfej u ovom takmičenju.

Vardar je imao solidnu prednost u prvom poluvremenu, delovalo je da će sve proći po očekivanju, ali su se mladi „lavovi“ Olivera Dimitrioskog vratili u drugom delu, i imali priliku da slave nakon 60 minuta, ali Špende u poslednjem napadu nije pogodio.