Vardar tek u finišu slomio Metalurg - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardar tek u finišu slomio Metalurg

Vardar tek u finišu slomio Metalurg

2 komentari

I drugi put ove sezone, rukometaši Vardara su imali puno problema da savladaju gradskog rivala, ekipu Metalurga. Na kraju, šampion je slavio na svom terenu rezultatom 31:29 (15:15).

Time su crveno-crni ostvarili i 10. trijumf u SEHA Gasprom ligi, uz jedan remi, pa se i dalje nalaze na prvom mestu regionalnog takmičenja.

Metalurg je, kao i na startu sezone, pružio vrlo jak otpor značajno snažnijem gradskom rivalu, ali nije uspela da održi egal u poslednjih 10 minuta.

Darko Arsić je odlično branio na startu, što su njegovi saigrači u polju iskoristili da povedu sa 5:3. Domaćin je odgovorio serijom 3:0, da bi se timovi do finiša prvog dela često smenjivali u vođstvu. Ekipa Raula Gonzalesa se odvojila na 15:13, ali su se novajlija Gugleta i Nemanja Obradović pobrinuli da prvo poluvreme ne dobije pobednika.

Vodio je Vardar u par navrata sa dva razlike u drugom poluvremenu, ali je Metalurg svaki put uspeo da se vrati, pa čak i da povede golom Guglete (23:24). Ipak, tada je iskusniji tim reagovao serijom 5:1, poveo sa 28:25, i ispostaviće se rešio pitanje pobednika.

Kod domaćina, najefikansiji je bio Dibirov sa sedam golova, ispred Fereire sa pet. Marsenić, Makeda i Cindrić su po četiri puta pogađali uz po jedan promašaj. U timu Metalurga, Filip Taleski je osam puta zatresao protivničku mrežu, Vanja Ilić šest a Nemanja Obradović pet. Najnovije pojačanje iz Vojvodine, Aleksandar Gugleta, bio je nepogrešiv u šutu – 4/4.

Strahinja Milić je ubeležio devet odbrana, njegova rezerva Angelov dve, dok je na drugoj strani Darko Arsić 10 puta zaustavio protivnički šut.

Ovo je bio sedmi poraz tima Lina Červara. Metalurg ima samo dve pobede, uz jedan remi.