RUTINA: Rusija preko Srbije do četvrte pobede - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2018 - žene RUTINA: Rusija preko Srbije do četvrte pobede

RUTINA: Rusija preko Srbije do četvrte pobede

Zorica Radojkovic

Rusija je bez većih problema opravdala ulogu favorita u meču sa Srbijom i stigla do nove pobede 29-25(16-13) na putu ka polufinalu evropskog prvenstva. Obe reprezentacije bile su napadački raspoložene na startu duela. Dosta trčanja sa jedne i druge strane, otvorilo je puno prilika u kontranapadima, a Srbija je na isteku 10. minuta preko Katarine Krpež Šlezak povela 4:3. Ekipe su u egalu ostale još desetak minuta, kada je ruska odbrana predvođena raspoloženom Anom Sedojkinom između stativa napravila seriju 5:0 koja je olimpijske šampionke odvela na 14:9 (24.). Kod 13:16 propuštena je šansa da se Srpkinje još više približe pre odlaska u svlačionicu.

Dobro su Srpkinje otvorile drugo poluvreme, ubrzo je došla šansa za priključak do rezultata 16:18, ali su Ruskinje ponovo zagospodarile terenom. Puno lakih golova postigla je ekipa Evgenija Trefilova, pa je Obradović bio primoran da zatraži tajm-aut kod rezultata 17:22 u 42. minutu. Nisu se predale Srpkinje, Čolić je branila, vodila se borba na svakom delu terena, ali su Ruskinje u 51. minutu i dalje bile na istom odstojanju +5 – 22:27.

Do kraja meča, olimpijske šampionke iz Rija nisu dozvolile bilo kakvo iznenađenje.