DOBRODOŠLI MEĐU BESMRTNE: VARDAR ŠAMPION EVROPE! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DOBRODOŠLI MEĐU BESMRTNE: VARDAR ŠAMPION EVROPE!

DOBRODOŠLI MEĐU BESMRTNE: VARDAR ŠAMPION EVROPE!

4 komentari

Gotovo je, nestvarno je, ali ipak se Evropa mora pomiriti sa tim! Vardar je šampion Evrope! U finalu pao je najbogatiji klub na svetu, Pari Sen Žermen 24:23 (11:12) golom Ivana Čupića u poslednjoj sekundi.

RK VARDAR – PSG HANDBALL 24:23 (11:12)
RK VARDAR: Šterbik, Milić, Stoilov, Rodrigo Moraes, Makeda, Dereven, Karacic, Dušebajev 2, Abutović 1, Kaneljas 2, Cindrić 3, Čupić 3, Dibirov 7, Šiškarev 2, Marsenić 1
PSG HANDBALL: Omejer , Škof, Genshajmer 2, Molgard, Akambre, Stepančić 2, Konkud, Baraše, Remili 3, Abalo 3, L. Karabatić, Hansen 4, Narsis 4, Nilsen, N. Karabatić 5, Nai
SEMAFOR: 5:2 (11.) 7:4 (21.) 19:17 (43.)

Igra Žoana Kaneljasa pojela je svu napadačku taktiku Pari Sen Žermena u uvodnih 10 minuta igre. Bekovska linija Hansen – Karabatić – Remili bila je hvatana na prvom koraku bez mogućnosti da se razmahne. Pucalo je od duela na obe strane, ali je Vardar lakše dolazio do gola, pre svega, zbog dobre odbrane, ne i pozicionog napada.

Video je Noka Serdarušić da nešto mora da promeni pri rezultatu 2:5 u 11. minutu kada je pozvao tajm-aut, a dva gola i odbrana Šterbika Hansenu iz kontre za izjednačenje (5:5) pokazali su da je bio u pravu.

Leteći Dibirov doneo je prednost Vardaru 7:4 u 21. minutu, kada je Nikola Karabatić rešio da preuzme sudbinu svog tima u svoje ruke. Tri gola najboljeg rukometaša decenije, te iznuđeno isključenje i sedmerac koji je Mikel Hansen pretvorio u pogodak za prvo izjednačenje – 10:10 u 28. minutu, dali su do znanja da se Parižani neće tako lako odreći titule. U petu brzinu ubacio je i specijalista za ovakve mečeve, Tijeri Omejer, koji je do poluvremena prestigao Šterbika u broju odbrana (8:5).

Do prvog vođstva najbogatiji klub na svetu došao je preko Luke Stepančića, koji je iskoristio dobru odbranu svojih saigrača da iz kontre poveća na 12:11 20 sekundi pre kraja. Posle još jednog protraćenog napada makedonskog sastava, bilo je jasno da će odmor prijati izabranicima Raula Gonzalesa.

Izašao je Vardar spremno u nastavak meča. Opet je odbrana bila posložena po receptu španskog trenera, a produkt toga bili su golovi Dušebajeva i Cindrića za +2 u 36. minutu – 16:14. U nedostatku ideje u napadu, pokušao je Serdarušić i igrom 7 na 6, ali su golovi Abutovića i Šiškareva u nebranjenu mrežu sa 30 metara samo dali Vardaru krila – 20:17 (45.).

Gol Žoana Kaneljasa uveo je makedonske šampione sa +2 – 21:19 u poslednjih 10 minuta meča za istoriju, ali su dve dobre odbrane donele i dve kontre za Abaloa i Genshajmera – 21:21 (52.). Razbranio se Omejer u duelu dva velika golmana – možda i najbolja svih vremena.

Sjajni Timur Dibirov zakucao je loptu iz Omejera posle krađe na dodavanje Hansena ka Stepančiću za 22:21. Cindrić je imao priliku i za +3 na dva minuta i 40 sekundi pre kraja, ali je Omejer (23:21) odbranio uz gol Remilija za 23:22. Na minut pre kraja, Omejer ponovo brani, ovog puta Dibirovu i omogućava poslednji napad svom timu, koji biva prekinut na 28 sekundi pre kraja zbog tajm-auta.

Narsis pogađa za 23:23, ali Čupić koristi višak i postavlja konačan rezultat – 24:23…