Jedno poluvreme nedovoljno za Metalurg u Prešovu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Jedno poluvreme nedovoljno za Metalurg u Prešovu

Jedno poluvreme nedovoljno za Metalurg u Prešovu

U drugom kolu VELUX EHF Lige šampiona, makedonski vicešampion Metalurg poražen je na gostovanju od Tatran Prešova rezultatom 27-22 (11-12).

Izabranici Lina Červara su imali početak iz snova – Arsić je povezao par odbrana na startu, a Taleski, Obradović i Dragaš su postizali golove u periodu od osam minuta tokom kojeg slovački šampion nije uspeo da zatrese mrežu – 9:2 za Metalurg.

Ipak, usledila je kriza u organizaciji igre gostiju, te sada oni sedam minuta nisu uspeli da daju gol, što je rezultiralo smanjenjem prednosti, koja je do odmora postala minimalna nakon golova Vučka i Hrstke u finišu prvog dela.

Početkom nastavka, Čip je doneo potpuni preokret (14:13). Igra skopskog tima je postajal sve lošija, pa je u 43. minuzu domaćin poveo sa plus tri. Nije pomogao ni Dupjačanec na golu, Metalurg nije uspeo da se vrati na pravi kolosek do kraja, pa je bez ikakve drame u finišu doživeo prvi poraz u grupi, nakon prošlonedeljnog trijumfa nad Elverumom.

Najefikasniji je bio Hrstka sa sedam golova, dok se na drugoj strani istakao Dragaš sa pet. Taleski je postigao četiri, Mladenović i Obradović po tri.