Balkan Handball

TOP 100 transfera pred 2017/2018 – Dušebajev broj 1, Hrvati najtraženiji

Najveći transfer pred sezonu 2017/2018 napravilo je poljsko Vive Kielce kupovinom španskog asa Aleksa Dušebajeva od skopskog Vardara. Najtraženija „roba“ su hrvatski internacionalci, a za njima u grupi i slovenački, odnosno, srpski. To je plod analize Handball-Planet.com, koji je objavio listu 100 najvećih transfera u svetu rukometa pred novu sezonu – koju tradicionalno priprema svakog avgusta.

U TOP 10 su Blaž Janc, Kiril Lazarov, Miha Zarabec i Jure Dolenec.

TOP 100 TRANSFERS – leto 2017/2018

  1. Alex Dujshebaev (RK Vardar Skopje – Vive Kielce, right back – Spain)
  2. Sander Sagosen (Aalborg – PSG Handball, playmaker, Norway)
  3. Blaz Janc (RK Celje PL – Vive Kielce, right back/wing – Slovenia)
  4. Tobias Reichmann (KS Vive Kielce – MT Melsungen, right wing, Germany)
  5. Miha Zarabec (RK Celje PL – THW Kiel, playmaker – Slovenia)
  6. Kiril Lazarov (FC Barcelona Lassa – HBC Nantes, right back – Macedonia)
  7. Kent Robin Tønnesen (Fuchse Berlin – Telekom Veszprem, right back – Norway)
  8. Jure Dolenec (Montpellier Handball – FC Barcelona Lassa, right back – Slovenia)
  9. Julius Kühn (VfL Gummersbach – MT Melsungen, left back – Germany)
  10. Jerry Tollbring (IFK Kristianstad – Rhein Neckar Lowen, left wing, Sweden)
  11. Rodrigo Corrales (Wisla Plock – PSG Handball, goalkeeper, Spain)
  12. Pavel Atman (Meshkov Brest – TSV Hannover Burgdorf, left back-playmaker – Russia)
  13. Marko Mamic (US Dunkerque – Vive Kielce, left back – Croatia)
  14. William Accambray (PSG Handball – Telekom Veszprem, left back – France)
  15. Philipp Weber (HSG Wetzlar – DHfK Leipzig, playmaker, Germany)
  16. Dejan Manaskov (Rhein Neckar Lowen – Telekom Veszprem, left wing – Macedonia)
  17. Melvyn Richardson (Chambery – Montpellier, right back – France)
  18. Iman Jamali (Meshkov Brest (loaned) – Telekom Veszprem, left back – Hungary/Iran)
  19. Anders Eggert (SG Flensburg Handewitt – Skjern Handball, left wing – Denmark)
  20. Jesper Noddesbo (FC Barcelona Lassa – Bjerringbro Silkeborg, line player – Denmark)
  21. Nebojsa Simic (IFK Kristianstad – MT Melsungen, goalkeeper, Montenegro)
  22. Dainis Krištopāns (Meshkov Brest – RK Vardar Skopje, right back – Latvia)
  23. Igor Anic (Saran – RK Celje PL, line-player – France)
  24. Momir Rnic (MT Melsungen – Rhein Neckar Lowen, left back – Serbia)
  25. Marius Steinhauser (Rhein-Neckar Löwen – SG Flensburg Handewitt, right wing – Germany) 
  26. Simon Jeppsson (Lugi HF – SG Flensburg Handewitt, left back – Sweden)
  27. Finn Lemke (SC Magdeburg – MT Melsungen, left back, Germany)
  28. Bogdan Radivojevic (SG Flensburg-Handewitt – Rhein Neckar Lowen, right wing – Serbia)
  29. Kresimir Kozina (Füchse Berlin – FA Goppingen, line-player, Croatia)
  30. Ilija Brozovic (THW Kiel – TSV Hannover Burgdorf, line-player, Croatia)
  31. Marko Kopljar (Telekom Veszprem – Fuchse Berlin, right back – Croatia)
  32. Piotr Chaprowski (Vive Kielce – SC Magdeburg, left back – Poland)
  33. Gorazd Skof (Paris Saint-Germain HB – HC Erlangen, goalkeeper, France)
  34. Allan Damgaard (Bjerringbro-Silkeborg – FA Goppingen, playmaker – Denmark)
  35. Magnus Abelvik Rod (BSK Handball Elte – SG Flensburg Handewitt, right back, Norway)
  36. Darko Cingesar (RK PPD Zagreb – AIX, left wing, Slovenia)
  37. Xavier Barachet (PSG Handball – AIX, right back, France)
  38. Petar Djordjic (SG Flensburg Handewitt – Meshkov Brest, left back, Serbia)
  39. Sandro Obranovic (RK PPD Zagreb – Chambery Savoie, left back – Croatia)
  40. Vasko Sevaljevic (FENIX TOulouse – Tremblay, playmaker, Montenegro)
  41. Damir Bicanic (Chambery – RK PPD Zagreb, left back – Croatia)
  42. Kristian Bliznac (Elverum Handball – Rhein Neckar Lowen, Sweden)
  43. Chema Rodriguez (Telekom Veszprem – SARAN, playmaker, Spain)
  44. Amine Bannour (African – Chambery Savoie, right back – Tunisia)
  45. Luka Šebetic (RK PPD Zagreb – Tremblay, right back – Croatia)
  46. Dmitry Zhitnikov (Orlen Wisla Plock – PICK Szeged, playmaker – Russia)
  47. Ivan Stevanovic (RK PPD Zagreb- Kadetten Schafhausen, goalkeeper – Croatia)
  48. Vid Poteko (RK Celje PL – Meshkov Brest, line-player, Slovenia)
  49. Daniel Dujshebaev (BM Atletico Valladolid / FC Barcelona – Vive Kielce/RK Celje PL, left back – Spain)
  50. Urh Kastelic (RK Celje PL – RK PPD Zagreb, goalkeeper – Slovenia)
  51. Vladislav Ostroushko (HC Meshkov Brest – Kadetten Schaffhausen, left back – Ukraine)
  52. Thiago Rocha (Orlen Wisla Plock – Sporting PT, line-player – Portugal)
  53. Nemanja Obradovic (RK Metalurg – Orlen Wisla Plock, left back – Serbia)
  54. Karim Hendawy (Zamalek – Besiktas MOGAZ, goalkeeper – Egypt)
  55. Emil Frend Öfors (Alingsås HK – THW Kiel, left wing – Sweden)
  56. Adam Borbely (Telekom Veszprem – Orlen Wisla Plock, goalkeeper – Hungary)
  57. Rasmus Lind (Tvis Holstebro – SG Flensburg Handewitt, goalkeeper, Sweden)
  58. Richard Kapellin (Naturhouse La Rioja – IFK Kristianstad, goalkeeper, Sweden)
  59. Erik Schmidt (TSV Hannover-Burgdorf – Fuchse Berlin, line-player, Germany)
  60. Konstantin Igropulo (KIF Kolding – Meshkov Brest, right back – Russia)
  61. Hugo Descat (US Creteil – Dinamo Bucharest, left wing – France)
  62. Antonio Garcia Robledo (FC Barcelona Lassa – CSM Bucharest, left back – Spain)
  63. Alexander Tiumentsev (HC Meshkov Brest – CSM Bucharest, playmaker – Russia/Spain)
  64. Lovro Jotic (RK PPD Zagreb – Aalborg, playmaker – Croatia)
  65. Espen Christensen (GOG Handbold – GWD Minden, goalkeeper, Norway)
  66. Dmitry Kovalev (Chekhovskie Medvedi – HC Spartak Moscow, right wing, Russia)
  67. Johannes Sellin (MT Melsungen – HC Erlangen, right wing – Germany)
  68. Ole Rahmel (HC Erlangen – THW Kiel, right wing, Germany)
  69. Jakob Bagersted (SC Magdeburg – FA Goppingen, line-player, Denmark)
  70. Lasse Mikkelsen (Skjern Haandbold – MT Melsungen, playmaker, Denmark)
  71. Evgeni Pevnov (VfL Gummersbach – TSV Hannover Burgdorf, line-player, Germany)
  72. Igor Zabic (Sporting PT /RK Celje PL – Orlen Wisla Plock, line-player – Slovenia)
  73. Predrag Vejin (RK Metalurg – BM Ademar Leon, right back – Serbia)
  74. Alexander Dereven (RK Vardar Skopje – Spartak Moscow, left back, Russia)
  75. Luka Mitrovic (RK Gorenje – RK Celje PL, playmaker – Serbia)
  76. Ole Erevik (PAUC – GOG Handball, goalkeeper, Norway)
  77. Gleb Kalarash (HC Motor Zaporozhye – SC Magdeburg, line player, Russia)
  78. Marko Panic (Chambery Savoie – Azoty Pulawy, right back)
  79. Nenad Vuckovic (MT Melsungen – RK Vojvodina Novi Sad, left back, Serbia)
  80. Marko Bagaric (Al Rayyan / TUS Lubbecke,left back – Qatar)
  81. Miljan Pusica (Wisla Plock – GWD Minden, left back – Serbia)
  82. Stefán Sigurmannsson (Aalborg – PICK Szeged, left wing – Iceland)
  83. Jakov Vrankovic (HC Dinamo Bucharest – Grundfos Tatabanya, right back – Croatia)
  84. Rudolf Faluvegi (Csurgoi KC – HBC Nantes, left back – Hungary)
  85. Mosbah Sanai (El Jaish Sports Club – Chambery Savoie, left back, Tunisia)
  86. Haniel Langaro (Naturhouse La Rioja – US Dunkerque,left back, Brazil)
  87. Niko Mindegia (playmaker, KIF Kolding – Chambery Savoie, Spain)
  88. Pavel Horak (Erlangen – Meshkov Brest, left back – Czech Republic)
  89. Yanis Lenne (Selestat – FC Barcelona Lassa, right wing – France)
  90. Przemysław Krajewski (Azoty Pulawy – Orlen Wisla Plock, left wing – Poland)
  91. Robert Markotic (Maccabi Rishon LeZion – RK Gorenje, right back – Croatia)
  92. Radivoje Ristanovic (Balatonfuredi HC – Maccabi Rishon LeZion, goalkeeper – Montenegro)
  93. Dejan Malinovic (Creteil US – Constanta Dobruga, right back)
  94. Michal Kasal (Fraikin BM Granollers – HC Tatran Presov, left back – Czech Republic)
  95. Paweł Paczkowski (Vive Kielce – Motor Zaporozhye, right back – Poland)
  96. Erwin Feuchtmann (SG Handball West, Österreich – VfL Gummersbach, left back, Chile)
  97. Maxim Babichev (HC Meshkov Brest – Motor Zaporozhye, line-player – Belarus)
  98. Miha Zvizej (Montpellier Handball – Ribe Esbjerg HH, line-player, Slovenia)
  99. Oleg Grams (Chekhovski Medvedi – US Dunkerque, goalkeeper, Russia)
  100. Olle Forsell Schefvert (IK Sävehof – HSG Wetzlar, left back, Sweden), Felipe Borges (Montpellier Handball – Sporting PT, left wing – Brazil), Andreas Cederholm (Fenix Toulouse Handball – GWD Minden, right back, Sweden), Soeren Pedersen (Skjern Handbold – Aalborg, goalkeeper – Denmark), Joao Pedro Silva (Chambery Savoie – Benfica, playmaker, Brasil), Théo Derot (AIX – HBC Nantes, left back – France), Zarko Pejovic (US Dunkerque – RK Gorenje Velenje, playmaker, Slovenia), Luc Steins (Massy – Tremblay, playmaker – The Netherlands), Novak Boskovic (Maccabi Tel Aviv – HC Dinamo Bucharest, right wing/back, Serbia)

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *