Struga 2017: Metalurg preko nezgodnog Ohrida do trećeg mesta - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Struga 2017: Metalurg preko nezgodnog Ohrida do trećeg mesta

Struga 2017: Metalurg preko nezgodnog Ohrida do trećeg mesta

Treće mesto na 45. po redu međunarodnom turniru u Strugi osvojila je ekipa Metalurga, koja je u makedonskom derbiju bila bolja od ekipe Ohrida rezultatom 33:28 (15:15).

Očekivano, Ohriđani su bili vrlo tvrd orah za tim Lina Červara, koji je pitanje pobednika rešio tek u poslednjih 10 minuta utakmice.

Metalurg

Daniloski, Arsić 10 odb – Petrov 1, Drogriški, Lapajne, Tokić 4, Šiljegov 2, Tankoski, Kuzmanovski 3, Ilić 6, Anđelić 7, Velkovski 2, Peševski 5, Palevski 3, Dimitrijevski, Arsenovski

Ohrid 2013

Stojanoski, Trajkoski 10 odb, 4 gola – Risteski, K. Andonoski 6, Ivanoski, Mlaednoski 1, Blažeski 1, Kostov, Birdadhić, Dimitrijeski 5, Spasovski, Taseski, Kobetić 4, D. Andonoski, Adamović 2, Kljajić 5.

Na samom početku nije delovalo da će biti neizvesnosti, pošto je Metalurg zahvaljujući efektivnoj dubokoj odbrani i kontra napadima poveo sa 5:2. Međutim, trener Andonovski je na vreme prekinuo krizu tajm-autom, posle kojeg je njegov tim zaigrao značajno bolje, najpre smanjio na 5:4 a nešto kasnije izjednačio na 7:7.

Lino Červar je insistirao na napadu sedam na šest, ali njegovi izabranici nisu naročito vešto to sprovodili u delo. U prilog tome ide i podatak da je golman Ohrida Blagojče Trajkovski postigao čak četiri gola, u situacijama kada je protivnički mreža bila prazna.

Dva takva slučaja za redom proizvela su prvo vođstvu Ohriđana, na 15 sekundi pre odlaska na odmor, ali je Božo Anđelić pogodio uz zvuk sirene i postavio nerešen rezultat na kraju prvog dela.

Kvalitet Metalurga je brzo došao do izražaja u nastavku – dobra odbrana omogućila je Šiljegovu, Iliću i Velkoskom da iz kontra napada donesu svom timu maksimalnu prednost (21:17), koja je ubrzo postala veća nakon gola Kuzmanovskog (23:18).

Igrao se 44. minut kada je Vanja Ilić povisio na 25:19, i svi su tada pomislili da je priča završena. Međutim, Metalurg je uprkos sigurnom vođstvu nastavio da rizikuje igrom veštačkog viška, što ih je umalo žestoko koštalo – par grešaka u napadu ekspresno je kažnjeno golovima, pa je već u 48. minutu na semaforu pisalo 26:24.

Reagovao je tada Červar tajm-autom i konsolidovao svoje redove, iako je Ohrid smanjio na gol zaostatka(26:25). Od tog trenutka, makedonski vicešampion je ponovo preuzeo sve u svoje ruke, a da će iznenađenje izostati postalo je jasno u 56. minutu,  nakon što je Božo Anđelić prelepom solo akcijom povisio na 31:27.