Marjanović pre sirene za remi u Strumici - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Marjanović pre sirene za remi u Strumici

Marjanović pre sirene za remi u Strumici

Debi SEHA GAZPROM lige u Strumici između domaćeg Maksa i novosadske Vojvodine završen je bez pobednika – 25:25 (13:11). U uzbudljivoj završnici viđena su dva gola u poslednjih pet sekundi. Prvo je Pecakovski doneo prednost domaćinu, da bi Novosađani u poslednje tri sekunde preko Filipa Marjanovića, koji je šutirao praktično iz mesta sa levog krila, došli do boda. Bliži pobedi bili su makedonski vicešampioni, koji su dva i po minuta pre kraja imali 24:22 i napad za +3, ali su igrači Nikole Markovića odreagovali kada je to bilo najpotrebnije…

Početak meča obećavao je drugačiji tok, s obzirom da je klupa Strumičana zatražila tajm-aut kod rezultata 0:4, a da je na prvi gol čekano gotovo deset minuta. Stanković i Marjanović rešetali su mrežu Strumičana sve do 5:9, kada je nastupio odličan period u igri domaćina, gde se isticao golman Blagojče Trajkoski (14 odbrana), na kraju, tragičar meča, koji bi mogao da ponese epitet i najboljeg…

Vrhunac krize u napadu srpskog šampiona viđen je u 38. minutu, kada su Strumičani imali +5 – 20:15, ali je izlaz pronađen u efikasnosti Marjanovića i prodorima Pralice.

Najefikasniji kod domaćina bio je Majić sa devet, Čanturija je postigao osam, dok je isto toliko postigao Marjanović kod Vojvodine uz sedam golova Strahinje Stankovića.