Srbija na Svetskom prvenstvu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Srbija na Svetskom prvenstvu!

Srbija na Svetskom prvenstvu!

Reprezentacija Srbije plasirala se na Svetsko prvenstvo u Švedsku,pošto je u revanš meču baraža sa Česima u Plzenu poražena 22:25 (11:10), ali sačuvala prednost iz prvog meča od četiri gola razlike (27:23). Pred 2000 domaćih navijača i stotinak Srba, pristiglih iz Niša, viđena je teška borba, u kojoj su u poslednjih desetak minuta prevagu odneli srpski reprezentativci.

Češka – Srbija 25:22 (10:11)
Hala u Plzenu
Gledalaca – 2000
Češka: Slabi, Štohl 18 odbrana i dva sedmerca, Nočar 2/4, Vitek 0/1, Ždrala, Vranji, Kubeš 1/1 Jiha 12/20, Filip 4/7, Sobol, Horak 0/3, Mraz 3/6, Juriček 1/3, Sklenak 1/4.
Srbija: Dragićević 1/1, Šešum 1/5, Vujin 4/13, Nikčević 2/2, Stojković 1/2, Bojinović 2/7, Marković 3/4, Rnić 4/10, Vilovski, Vučković 1/3, Stanković, Milosavljević 3/4, Marjanac odbrana i sedmerac, Pejanović 15 odbrana i sedmerac.

Kretanje rezultata: 1:3 (7.), 4:6 (13.), 6:6 (18.) 7:10 (23.), 10:10 (29.), 10:12 (32.), 13:12 (35.), 16:12 (38.), 16:15 (42.), 19:15 (44.), 19:18 (51.), 23:20 (57.), 23:22 (58.)

I pored odlicne podrške, koju su rukometaši Ceške imali sa prepunih tribina hale u Plzenu, "Orlovi" su krenuli hladne glave u mec i vec u sedmom minutu posle kontre Dobrivoja Markovica poveli sa 3:1. Selektor Vukovic se odlucio ponovo za 6:0 odbranu, što je urodilo plodom u prvom delu meca, ali nešto lošiji napad, otvorio je cešku kontru Nocara, a pri kraju prvog dela, Mraz i Jiha su sa bekova, vratili Cehe u egal – 10:10. Vodstvo na poluvremenu, doneo je Momir Rnic, svojim cetvrtim golom za 11:10.

Drugo poluvreme, krenulo je dosta loše po izabranike Veselina Vukovica. Nedostatak raspoloženih bekova-šutera, kao i raspoloženi Štohl na golu, dao je krila svojim saigracima, koji su iz napada na nesredenu odbranu rešetali Pejanovica. U tom periodu, razigrao se Jiha, koji serijom lakih golova vodi svoju selekciju na +4 (16:12) u 38. minutu. Vuckovic i Vujin vracaju Srbiju u "mirnu luku" – 16:15. Štohl na golu i Jiha u napadu, ponovo daju nadu Cesima da mogu do SP-a – 19:15 (44.). Vukovic traži tajm-aut, što daje rezultat, buduci da Cesi naredni gol postižu tek kroz šest minuta, a tada je samo 20:18 (51.). Poslednji put, Cesi su imali +3 u 57. minutu, 23:20, a tada na scenu stupa Dimitrije Pejanovic, koji brani par zicera, što Bojinovic i na kraju, Ivan Nikcevic iz kontre, kažnjavaju – 23:22. Poslednji minut, doneo je Cesima dva gola, ali za nedovoljnih – 25:22, i veliko slavlje Srba u Plzenu.