Odlične partije pruža reprezentacija Islanda na ovom Svetskom prvenstvu za rukometaše. Ipak selektor Vikinga, Snori Gudjonson ostaje čvrsto na zemlji nakon četvrte uzastopne pobede Islanđana na planetarnom šampionatu.
Palmarson i Halgrimson predvodili su svoj tim do još jednog trijumfa nad velikim rivalom. Ovog puta bili su bolji od Egipta sa 27:24, čime su dodatno potvrdili impresivnu pobedu nad Slovenijom u preliminarnoj rundi.
Iako su pred njima još dva meča do četvrtfinala, sledeći duel biće ključan, protiv domaćina Hrvatske pred oko 15.000 navijača u Zagrebu.
Evo šta je o utakmici rekao islandski selektor, Snori Gudjonson.
“Do sada je bilo prilično dobro. Moj tim je odigrao sjajno, igrali smo odličnu odbranu svih 60 minuta i zadali i mnogo problema, uz fantastičnog Viktora na golu. Sjajan nastup mog tima. Golman je ključan za svaku ekipu. On je zaista odličan, još uvek mlad i može biti još bolji, ali sada je najvažnije da ostanemo fokusirani. Imamo još dve utakmice, imamo samo šest bodova i trebaju nam još. Ne smemo da poletimo, moramo ostati koncentrisani i nastaviti da igramo na ovom nivou.“
Na pitanje šta misli o Daguru Sigurdsonu bio je kratak.
“Jedan od najboljih trenera na svetu“
, zaključio je u intervjuu za Handball-Planet, Snori Gudjonson.