Borac m:tel osvojio "Banja Luka Kup 2010" - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva Borac m:tel osvojio "Banja Luka Kup 2010"

Borac m:tel osvojio "Banja Luka Kup 2010"

U konkurenciji skopskog Vardara, Kolubare i Izviđača, Banjalučani su ostvarili maksimalan učinak od tri pobede i više nego zasluženo osvojili trofej prvaka turnira "Banja Luka Kup 2010".

U nedelju uveče, izabranici Dragana Markovića savladali su Vardar rezultatom 27:22 (14:13), prvenstveno zahvaljujući odličnoj seriji početkom drugog poluvremena, kada su se odlepili na "plus pet" (19:14).

Skopljaci su uspjeli da se trgnu i serijom od 3:0 vrate u utakmicu, ali su domaći rukometaši smogli snage da ponovo steknu pet golova viška i definitvno prelome susret (25:20).

Iako to rezultat ne pokazuje, Makedonci su se pokazali kao tvrd orah, posebno u prvom poluvremenu.

Konstantno su vodili sa jednim ili dva gola razlike, da bi, ako izuzmemo početnih 1:0, Borac do prve minimalne prednosti stigao tek minut i po pred odmor, koju je sačuvao do isteka poluvremena – 14:13.

U redovima Borac m:tela najviše se istakao Fahrudin Melić, desno krilo Banjalučana, koji je postigao osam golova ukupno, pet u prvom delu.

Melić, koji je stigao iz sarajevske Bosne početkom sezone, osvojio je i titulu najboljeg strelca, dok je Borčev golman Mario Blažević proglašen najboljim čuvarom mreže na turniru.

Ekipu trenera Ljubomira Savevskog predvodio je reprezentativac Srbije Rajko Prodanović sa sedam pogodaka.

U drugoj utakmici trećeg kola Izviđač je nadigrao srpskog šampiona Kolubaru 33:24 i osvojio drugo mjesto. Timu iz Ljubuškog pripala je i fer-plej nagrada, kao i titula najboljeg igrača koju je zaradio Ilija Lovrinović.