Bosna bolja od Partizana u poslednjoj proveri - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva Bosna bolja od Partizana u poslednjoj proveri

Bosna bolja od Partizana u poslednjoj proveri

Rukometaši sarajevske Bosne BH Gas, bili su bolji od beogradskog Partizana 34:30 (19:11) u poslednjoj proveri pred start prvenstava u ove dve države. Kod pobednika, najbolji su bili Karačić sa 12 golova i golman Uvodić, dok je crno-bele predvodila novopridošlica, Nenad Maksić sa devet golova.

Isključenja: Bosna 14 minuta, Partizan 8 minuta

Bosna: Uvodić (odbrana17 -1 sedmerac), Aranutovski 4, Međić , Memić, Pucelj, Karačić 12 (1), Čakić 1, Efendić , Kapisoda 3, Morozov, Nekić 4, Pažin, Vražalić 4, Savić 4, Mesarić 2
Trener :Irfan Smajilagić

Partizan: Ljubenović (Odbrana 9), Golubović 2 (1), Minić, Radanović Branko 1, Dimitrijević 1, Maksić 9(3), Marinković 1, Džamić (odbrana2 – 1 sedmerac), Radanović Stojan 2, Milić (odbrana 2), Pilipović 1, Ilić 4, Kostadinović 5, Marijanac 1, Mešter 3
Trener: Aleksandar Brković

Za obe ekipe je ovo bila poslednja pripremna utakmica pred start nove sezone. Ekipe su bile u egalu do 7. minuta kada su domaći od 3:4 došli do prednosti 11:4. Stečenu prednost Bosna je lako čuvala ako se uzme u obzir veoma slab šuta crno-belih u prvom poluvremenu sa 6m 11/4. U drugom delu golman Ljubenović je odbranio nekoliko šuteva i omogućio da se smanji prednost preko Maksića i Kostadinovića.