Srbija savladala Tunis i čeka rivala u 1/8 finala - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaDANSKA 2015 Srbija savladala Tunis i čeka rivala u 1/8 finala

Srbija savladala Tunis i čeka rivala u 1/8 finala

Zorica Radojkovic

Reprezentacija Srbije ostvarila je ubedljivu pobedu nad selekcijom Tunisa 43:21 (23:10) u poslednjem kolu preliminarne faze takmičenja u grupi A na Svetskom prvenstvu u Danskoj. To je bio drugi trijumf devojaka u srpskim dresovima na planetarnom takmičenju, dovoljan da se prva faza takmičenja završi sa pet osvojenih bodova.

Srbija je završila kao četvrta u grupi i u osmini finala igraće sa najboljom selekcijom grupe B – Švedskom ili Holandijom. Holanđanke su trenutno prve sa boljom gol razlikom (savladale Poljsku 30:20), a za prvo mesto Šveđanke bi trebalo da savladaju Kubu sa više od 32 gola razlike.

Od samog starta Tunisu je stavljeno do znanja da Srbija neće dozvoliti iznenađenje u „JUSK BANK Boksen“ areni u Herningu. Prvi strelac tima u dosadašnjem delu turnira, Katarina Krpež Šlezak (11 golova), vodila je seriju golova do 11. minuta kada je na semaforu pisalo 7:2. Period nešto opuštenije igre spustio je prednost Srbije na 8:6 (16.) da bi ozbiljan pristup u odbrani doneo seriju 14:4 do kraja poluvremena – 23:10.

Nastavak u istom ritmu doneo je +18 – 30:12 u 37. minutu. U 43. minutu pri rezultatu 32:14, tuniški selektor je pozvao svoje devojke na tajm-aut. Na kraju ubedljivih 43-21.

Mađarska je savladala Japan 31:21 u prvom meču dana.