Holanđanke rutinski preko Danske do finala! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2016 Holanđanke rutinski preko Danske do finala!

Holanđanke rutinski preko Danske do finala!

Prvi finalista Evropskog prvenstva za dame u Švedskoj je reprezentacija Holandije. „Laka konjica“ je lako preletela i Danksu u polufinalu, i obezbedila prvu medalju za svoju zemlja na kontinentalnom takmičenju – 26:22 (13:13).

Izabranice Hele Tompsen su ključnu prednost u prvom polufinalu stekle početkom drugog poluvremena, kada su sjajnom odbranu sprečile protivnice da adju gol punih 15 minuta, a za to vreme su stekle nedostižnih plus sedam.

I u prvih 30 minuta su Holanđanke ostavile bolji utisak, munjevitim kontra napadima i brzi centrom zaradile su u par navrata po tri gola prednosti, ali su Dankinje uspele da se vrate u egal zahvaljujući periodično dobroj odbrani i solidnim raspoloženjem bekova u šutu spolja.

Međutim, Jorgnesenov sastav je poptuno nadigran u prvoj polovini drugog dela. Briljirala je Kornelija Grot (6), odigravši najbolji meč turnira kada je bilo najvažnije, a vrhunsku partiju pružila je i Estevana Polman (7).

Iako su prepoznatljive po ekstremno brzoj i organizovanoj igri u napadu, Holanđanku su danas odigrale briljantnu odbranu i zasluženo stigle do velikog finala.

Najefikasnija u Danskoj bila je Stine Jorgensen sa šest golova,  dva više od Stine Nilsen.

U drugom polufinalu sastaju se Norveška i Francuska (20.45).