Crnogorci slabi za Šveđane - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2014 Crnogorci slabi za Šveđane

Crnogorci slabi za Šveđane

PIŠE: MARKO MARJANOVIĆ

Nemoćni Crnogorci lako su položili oružje pred raspoloženim Šveđanima 28:21. Konačan ishod ni jednog trenutka nije doveden u pitanje, sve što su Ševaljević I drugovi uspeli je da drže egal do 10-og minuta kada je bilo 3:3. Od tog trenutka, Švedska je krenula sa demonstracijom sile.

STATISTIKA

Zahvaljujući nezaustavljivom Duricu I dve uzastopne kontre Švedska je povela sa 6:3 u početnoj fazi, i tu razliku je održavala do finiša prvog dela, više zahvaljujući napadu nego odbrani. Crna Gora nije mogla da zadrži Durica, koji je radio šta je hteo na terenu. Kastratović je započeo dubokom 3-2-1 odbranom koja je ostavljala Radeta Mijatovića na milost i nemilost švedskih napadača, pre svih Durica koji je bio bez promašaja u tom periodu i mladog pivotmena  Nilsona koji je savršeno sarađivao sa desnim bekom Jakobsonom. Upravo zbog toga Đetići prelaze na 6-0, ali tandem Jakobson – Nilson nastavlja po starom. Kružni napadač Fukse Berlina bio je nerešiva enigma. U finišu prvog dela je proradio i Lukas Karlson, pa je tim Olsona i Lindgrena na odmor otišao sa plus pet, 18:13.  Napad Crnogoraca je solidno funkcionisao u prvih 30 minuta, Simović i Ševaljević su nalazili načina da ugroze Sjostranda, koji nije mnogo toga učinio na golu te ga je u nastavku zamenio veteran Matijas Anderson. U drugom poluvremenu je u potpunosti izdominirala prepoznatljiva švedska odbrana. Granitna 6-o zona je ostavila Crnu Goru na samo tri gola za 22 minuta nastavka. Jakobson, Duric i Zakrison su šuterski bili izuzetno raspoloženi i doveli svoju reprezentaciju do dvocifrene razlike, 27:17 (53. min). Do kraja su Kastratovićevi momci  smanjili na pristojnijih 28:21.

U prvom poluvremenu su dominirali napadi, a u drugom odbrane. Odsustvo Draška Mrvaljevića se itekako osetilo, bez njega je tim značajno slabiji. Simović i Ševaljević su bili jedini raspoloženi bekovi, mada je pitanje da li ostali mogu bolje od učinjenog protiv ovakvog rivala. Rade Mijatović je branio vrlo dobro, pogotovu u nastavku, a uspeo je i da se upiše u strelce. Iskusni Marković je dobro šutirao sa levog krila, 4/6. Toliko golova je postigao i Simović a Ševaljević je bio najefikasniji sa pet. Kod pobednika, najbolji je bio Edgar Duric sa sedam golova. Zakrison je dao pet, Nilson i Karlson po četiri, sjajni Jakobson tri.

Za Crnu Goru će finale biti meč sa Belorusijom, koji se igra u petak od 20:15. Prethodno ih, u sredu od 18:00, očekuje balkanski derbi protiv još jednog favorita, Hrvatske.