BEZBOLAN REVANŠ: Španska lekcija poziv za buđenje Slovenaca - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaFRANCE 2017 BEZBOLAN REVANŠ: Španska lekcija poziv za buđenje Slovenaca

BEZBOLAN REVANŠ: Španska lekcija poziv za buđenje Slovenaca

Reprezentacija Slovenije dobila je vruć šamar od Španije 26:36 (10:18) večeras u Mecu u borbi za prvo mesto u grupi B. Prvi poraz tima Veselina Vujovića na Svetskom prvenstvu u Francuskoj nije promenio ništa radikalno, a rival u osmini finala će biti Rusija u subotu u 20.45 časova. Očajnih 60 minuta protiv Furije, motivisane da se osveti za poraz u kvalifikacijama za Rio, mogu doći i kao dobra motivaciona podloga da se ekipa pregrupiše i fokusira na ono što je čeka – jer više šanse za popravni nema.

Poveli su Slovenci 3:0, Špancima je trebalo šest minuta da pronađu put do mreže Skoka, a onda je krenula totalno druga priča. Odbrana bez duela, malo konkretnih rešenja u napadu, nedostatak energije, sve to slovenačka klupa nije mogla da reši, a prednost Španaca je rasla iz minuta u minut. Do 10:8 u 20. minutu je i bilo priključka, a od tog momenta na terenu su postojali samo Španci.

Semafor je u 38. minutu pokazivao 23:12 za evropske vicešampione što je bio dovoljan znak da se misli prebace na najvažniji meč na svakom prvenstvu – osminu finala.

Balager je postigao sedam golova za pobednike, dok je Marguč brojao do šest u timu Slovenije.

Španci će igrati sa Brazilom. Žordi Ribera će udariti na momke koje je vodio godinama do Olimpijskih Igara u Riju.