BOD ODVEO NA NORVEŽANE: Kolev poslao Islanđane na Francusku! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaFRANCE 2017 BOD ODVEO NA NORVEŽANE: Kolev poslao Islanđane na Francusku!

BOD ODVEO NA NORVEŽANE: Kolev poslao Islanđane na Francusku!

Reprezentacije Makedonije i Islanda odigrale su 27:27 (13:15) u meču petog kola grupe B u Mecu. S tim rezultatom, Makedonci su završili kao treći u grupi i u osmini finala igraće sa Norveškom u subotu, dok će Islanđani put Lila gde će ih dočekati Francuska. I pored osam primljenih golova na gol bez golmana zbog taktičke zamisli selektora Line Červara o igranju 7 na 6 u napadu, kao i odnosa kontranapada 1/12 u korist „Ribara“, tim iz zemlje „gde večno sunce sja“ uspeo je da izbori veliki bod koji će im dati veće šanse u borbi za četvrtfinale.

Odlično je startovala Makedonija, sa večeras odličnim Kirilom Kolevim, koji je samo do vođstva 4:0 upisao četiri odbrane.Rizična igra 7 na 6 omogućila je Islanđanima da se iz odbrane, praktično bez pozicionog napada, vrate u život. Krenuli su da padaju golovi kao na traci usled tehničkih grešaka u napadu Lazarova i drugova.Do 10. minuta, Islanđani su okrenuli na 4:5, a u seriju golova ušao je raspucani desni bek Karason.

Već u 15. bilo je 6:9 za Island, ali čim su Makedonci smanjili broj grešaka u napadu, koje Ribari nisu mogli da kazne brzom egzekucijom s gola na gol, stigao je i povratak na 11:11.

U uslovima igre sedam na šest, gotovo i da nije bilo raspoloženog igrača u bekovskoj liniji tima Line Červara, na šta se nadovezala i povreda Filipa Mirkulovskog u završnoj fazi. Kiril Lazarov je više razigravao pivotmene i krila, ali se u 37. minutu činilo pri rezultatu 16:21, da će takva postavka doživeti krah. I u 44. bili su Islanđani na 19:24, ali su Makedonci izvukli i poslednji atom snage da se vrate u duel.

Golovi su padali sa oba krila, linije, serijom 7:1 u narednih 14 minuta, Kire Lazarov je krunisao novo vođstvo – 26:25. Gol za gol, ušlo se u poslednji minut. Loše argentinske sudije dosudile su faul u napadu 40 sekundi pre kraja makedonskom sastavu, Island je imao napad za pobedu, ali je poslednju loptu „živu“ uhvatio Kiril Kolev, posle koje je postalo jasno da će obe ekipe u osmini finala.

Kire Lazarov je postigao sedam golova, kao i Karason sa druge strane, a Goce Georgievski je dodao šest.