45 MINUTA ZA PETICU: Makedonci skupo prodali kožu Špancima - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaFRANCE 2017 45 MINUTA ZA PETICU: Makedonci skupo prodali kožu Špancima

45 MINUTA ZA PETICU: Makedonci skupo prodali kožu Špancima

Reprezentacija Makedonije zabeležila je drugi poraz na Svetskom prvenstvu u Francuskoj, ali je od bodova koji su na papiru odavno bili upisani evropskim vicešampionima, Špancima 25:29 (14:14), jači utisak o odličnih 45 minuta tima Line Červara. U meču jakog tempa, Lazarov i društvo pružili su partiju vrednu hvale, ali su u finišu ipak pali pred kvalitetnijim timom sa dužom klupom i više iskustva.

Koliko će snage ostati za poslednji meč u grupi u četvrtak od 17.45 sa Islandom, pitanje je, a on opredeljuje po pitanju trećeg mesta u grupi.

Delovalo je posle uvodnih 8:5 Španaca da će tim Žordija Ribere iskontrolisati meč, ali su dva gola na praznu mrežu i par intervencija Trajkovskog, digli Makedoniju za sjajnih 10 minuta u kojima su Lazarov, Stoilov, Manaskov – napravili 9:3!

Dva sjajna cepelina u režiji Lazarova i krila Manaskova i Georgievskog doveli su balkanski tim na 14:11 u 26. minutu, ali su Španci uspeli da se vrate u egal do kraja poluvremena.

Žara u makedonskom sastavu ostalo je i za drugo poluvreme. Bacali su se na glavu vođeni izuzetno motivisanim Lino Červarom koji je dizao atmosferu pored aut-linije. Sve do 18:18 u 41.minutu. Usledilo je par lakih golova, i na prazan gol, što je bio rizik igre sedam na šest u napadu.

Španci su imali snage za brz centar, odbrana Makedonije je polako padala, a našlo se rešenja i za sjajnu vezu Lazarov – Stoilov i Markoski. Sa druge strane, sve je to kažnjavao Valero Rivera. Sjajno krilo je na kraju završilo meč sa 11 golova.

Pokušao je Červar poslednjim trzajem u 53. minutu da promeni nešto na 22:26, ali do kraja je sve ostalo pitanje rutine.

Lazarov je bio najefikasniji u makedonskom timu sa šest golova, a Nikola Markoski pet. Što se tiče golmana, Perez de Vargas je meč završio sa 13 odbrana, pet više od makedonskog dvojca Kolev-Trajkovski (po četiri).